Korzyści z używania ortopedycznych poduszek do siedzenia
Korzyści z korzystania ortopedycznych poduszek do siedzenia

Korzyści z używania poduszki ortopedycznej do siedzenia

Ortopedyczne poduszki do siedzenia to nie tylko wygoda. Posiadają cały szereg korzyści, co czyni je świetną inwestycją. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, zapoznaj się z najważniejszymi zaletami stosowania takich poduszek.

Odciąża kość ogonową

Poduszki zmniejszają nacisk na kość ogonową i dolną część pleców podczas długiego siedzenia w tej samej pozycji. Odciąża kości i zapewnia równomierny ciężar na plecach. Dzięki odciążeniu kości ogonowej zmniejszymy również ryzyko wystąpienia bólu pleców i problemów w przyszłości.

Poprawia postawę

Siedzenie w niewłaściwej pozycji bezpośrednio wpływa na dolną część pleców i prowadzi do bólu. Dlatego zaleca się stosowanie poduszki ortopedycznej. Jego ergonomiczna konstrukcja pomaga w rozwijaniu silnego naturalnego ułożenia i poprawia postawę.

Poprawia krążenie krwi

Ortopedyczne poduszki do siedzenia zmniejszają nacisk na ciało i sprzyjają łagodzeniu bólu, zwłaszcza w okolicy miednicy. To dodatkowo umożliwia swobodny przepływ krwi i zapewnia lepsze krążenie.

Zapewniają większy komfort

Najbardziej znaną zaletą lub korzyścią, jaką zapewniają poduszki do siedzenia, jest większy komfort. Wszyscy wiemy, że krzesła komputerowe nie są wygodne, zwłaszcza gdy spędza się na nich długie godziny. Tak, dotyczy to również wysokiej klasy, drogich krzeseł. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w biurach na całym świecie, gdzie ludzie siedzą na tanich i niewygodnych krzesłach.

Poduszki do siedzenia są niezwykle wszechstronne

Większość z Was uważa, że poduszki do siedzenia świetnie sprawdzają się w pracy, ale warto wiedzieć, że można ich używać dosłownie wszędzie. Jeśli spędzasz dużo czasu za kierownicą lub w podróży, poduszka do siedzenia będzie najlepszym rozwiązaniem, aby zwiększyć komfort i cieszyć się podróżą. Nowe modele są małe i kompaktowe, więc nie zajmą dużo miejsca w bagażu.

Jak wybrać dla Ciebie najlepsze ortopedyczne poduszki do siedzenia?

Ortopedyczne poduszki do siedzenia to idealne rozwiązanie, które zmniejsza obciążenie pleców i poprawia ogólny komfort. Zostały zaprojektowane tak, aby dopasowywały się do kształtu ciała i równomiernie rozkładały ciężar, aby zmniejszyć ucisk i zapobiec stałemu, dokuczliwemu bólowi. 

Dokonując zakupu, ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał. Na rynku dostępne są różne materiały, z których wykonane są poduszki, takie jak pianka zapamiętująca kształt visco, pianki poliuretanowe, żel itp. Poza wypełnieniem należy również zwrócić uwagę na materiały pokrowców, takie jak bawełna, poliester, bambus itp. Wybierz ten, który odpowiada Twoim osobistym preferencjom.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia ma różne kształty i rozmiary. Musisz starannie wybrać ten, który idealnie do ciebie pasuje. 

 

[product id="2653, 2655, 649, 1994, 2783, 2021"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl