Opcje przeglądania

Poduszka przeciwodleżynowa — sposób na zapobieganie odleżynom

Odleżyny to ogniska martwicy na ciele człowieka, które zależnie od zaawansowania mogą osiągać pięć różnych stopni. Zaczynają się od delikatnego zaczerwienienia, następnie owrzodzenia skóry i tkanki podskórnej, z czasem dotykają także mięśni, a nawet kości. Odleżyny są skutkiem długotrwałego ucisku związanego z pozostawaniem w jednej pozycji, przez który dochodzi do niedotlenienia tkanek i w konsekwencji ich obumarcia. 

Aby uniknąć tego typu przykrych konsekwencji, warto postawić na poduszki przeciwodleżynowe. Ich specjalna konstrukcja optymalizuje rozkład nacisku ciała w czasie leżenia czy siedzenia, co skutecznie zapobiega odleżynom. W naszej ofercie dostępne są w różnorodnych formach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz model, który najlepiej wpasuje się w Twoje oczekiwania.

 

Poduszki przeciwodleżynowe

Rodzaje poduszek przeciwodleżynowych w naszej ofercie

Sklep internetowy MegaMedic jest miejscem, w którym dbamy o zróżnicowany asortyment. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że każdy z naszych klientów może mieć inne oczekiwania względem danego produktu medycznego — szczególnie jeśli celem zakupu jest poduszka przeciwodleżynowa dla kogoś z naszych najbliższych. To sprawia, że proponujemy je w kilku rodzajach.

 

Co dokładnie możesz u nas znaleźć? W tej kategorii sklepu proponujemy poduszki przeciwodleżynowe o różnych kształtach. Dzięki temu istnieje możliwość doboru ich do konkretnej części ciała. Na przykład, pod pośladki do wózka inwalidzkiego lub pod głowę do leżenia najlepsza będzie okrągła. Kwadratowa czy prostokątna zaś sprawdzi się jako odciążenie konkretnej części ciała, np. odcinka lędźwiowego kręgosłupa bądź pod łopatki. 

 

Poszczególne modele poduszek przeciwodleżynowych w naszej ofercie można rozróżnić także ze względu na sposób pompowania. Oferujemy poduszki przeciwodleżynowe pneumatyczne z automatycznym zaworem, które nie wymagają pompki, oraz klasyczne, nadmuchiwane powietrzem. 

Jak wybrać odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową?

Poduszka przeciwodleżynowa powinna być dobierana przede wszystkim do jej późniejszego zastosowania. W pierwszej kolejności należy więc przemyśleć, czy będzie ona wykorzystywana na łóżku, do leżenia, czy może na wózek inwalidzki, do siedzenia. 

 

Poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia z MegaMedic może być używana m.in. przez pacjentów z odleżynami w okolicy ud i pośladków, ze zwichnięciami stawu biodrowego czy z endoprotezą. Pneumatyczna będzie zaś dobrym rozwiązaniem dla osób unieruchomionych na łóżku, np. po operacjach czy wypadkach.

 

Duże znaczenie ma kształt, ale i wytrzymałości danego modelu. W naszej ofercie dostępne są poduszki o obciążeniu do 120 kg. Proponujemy różne wymiary poduszek, najczęściej w okolicy 42x42 cm.  A co więcej, niektóre z oferowanych produktów sprzedawane są z oddychającym pokrowcem, co zapewnia ich dłuższe zachowanie w nienagannym stanie. 

 

Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna czy zwykła? Zastanów się, która z nich najlepiej się sprawdzi w danym przypadku. W razie trudności w podjęciu decyzji chętnie służymy pomocą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl