Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

Mata do ćwiczeń - do jogi, na fitness, do pilatesu i nie tylko!

Ćwiczenia z użyciem maty przeżywają obecnie renesans i są popularne pod wieloma postaciami. Joga, pilates, stretching i gimnastyka korekcyjna kręgosłupa to tylko niektóre aktywności, które wymagają użycia dobrej maty do ćwiczeń. Z pozoru nieistotna, często traktowana po macoszemu i kupowana naprędce mata do ćwiczeń, może znacząco wpływać na całościowy przebieg treningu. Warto zatem zwrócić uwagę na to, co oferuje ci konkretny model. 

 

Maty do ćwiczeń

Czy wiesz, jaka mata do ćwiczeń jest odpowiednia dla ciebie?

Poszukiwania najlepszej maty do ćwiczeń powinny zaczynać się od określenia potrzeb i priorytetów osoby, która będzie z niej korzystać. Istnieją propozycje bardziej i mniej uniwersalne, jak choćby profesjonalna mata do ćwiczeń na siłowni, mata do ćwiczeń rehabilitacyjnych, czy dość cienka mata do jogi o określonych właściwościach. 

 

Typowa mata fitness, która może służyć do kilku typów aktywności to wyrób, który najczęściej zabieramy ze sobą do klubów sportowych na pilates lub inne ćwiczenia wymagające kładzenia się na podłożu. Mata do pilatesu jest również najczęstszym wyborem osób ćwiczących w domowym zaciszu. Tego rodzaju mata do ćwiczeń jest dość gruba oraz obszerna, aby właściwie podpierać stawy podczas pozycji klęcznych, podporów, siadów i leżenia. Warto pamiętać, że mata do ćwiczeń w domu, bywa nieraz wykorzystywana zarówno do dbania o formę, jak i rekreacji. Warto więc zadbać o to, aby twoja domowa mata do fitness była odporna na pęknięcia, wgniecenia i wodoodporna. 

 

Kiedy przydaje się mata do ćwiczeń antypoślizgowa?

Jeżeli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia kursu jogi, będziesz potrzebować odrobinę innego rodzaju podłoża niż mata do ćwiczeń pilates. Dzieje się tak, ponieważ ten typ ruchu wymaga mocnego oparcia stawów na podłożu, zwłaszcza w pozycjach balansujących — wykonywanych na jednej nodze, lub rękach. Zastosowanie grubej maty do ćwiczeń może nie tylko utrudniać wykonywanie asan, ale także zagrażać bezpieczeństwu jogina i w konsekwencji prowadzić do nieprzyjemnych odczuć. Dlatego mata do ćwiczeń, jaką najlepiej wybrać w przypadku jogi, animal flow lub pokrewnych stylów poruszania się powinna być nierozciągliwa, nieprzesuwająca się po podłożu i na tyle cienka, aby zapewniać stabilizację osoby praktykującej. 

 

Lekka mata tpe to akcesorium do zadań specjalnych! 

Nowoczesna mata tpe do ćwiczeń fitness i jogi to odpowiedź na potrzeby wszystkich, którzy poszukują optymalnych rozwiązań. Dostępna w naszej ofercie mata do jogi tpe zapewni ci odpowiednią asekurację podczas ćwiczeń. Ta wyjątkowa mata antypoślizgowa do ćwiczeń została wykonana w technologii zamkniętokomorowej. W związku z tym nie nasiąka potem, jest doskonałym izolatorem chłodnego podłoża i łatwo jest dokładnie ją wyczyścić. Mata tpe nazywana jest czasem także matą termoplastyczną, gdyż pod wpływem ciepłoty ciała pianka tpe ugina się, zapewniając amortyzację, po czym natychmiast wraca do pierwotnego stanu. 

 

Wszystkie maty do ćwiczeń fitness, które posiadamy w sprzedaży, są lekkie, odpowiednie do recyklingowania oraz odporne na rozdarcia. Z powodzeniem możesz używać ich na dworze, na siłowni i w domu. Nasze maty są także bezpieczne dla dzieci, osób starszych i z pewnością posłużą ci przez długi czas od zakupu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl