Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

W ofercie naszego sklepu mamy dla Państwa wyselekcjonowane koncentratory tlenu. Są to produkty medyczne, zalecane do stosowania dla osób, które mają problemy z oddychaniem. Bariera w oddychaniu może wystąpić u osób cierpiących na bezdech senny, a także przy chorobach sercowo-naczyniowych i płucnych. Wybrane przez nas aparaty tlenowe, to wysokiej jakości sprzęt stacjonarny oraz przenośny. Stacjonarne koncentratory tlenu pozwolą na wykonywanie tlenoterapii w warunkach domowych, co jest bardzo wygodne. Natomiast przenośne aparaty pozwolą na swobodne funkcjonowanie w codziennym życiu społecznym. Zapraszamy do przeglądania naszego asortymentu.

Czym jest koncentrator tlenu. Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które dostarcza osobie chorej powietrze o zwiększonej zawartości tlenu. Często jest on porównywany do butli tlenowej, jednak niesłusznie. Charakteryzuje się wyższym stopniem bezpieczeństwa- w aparacie nie występuje ryzyko łatwopalności i eksplozji, jak w przypadku butli. Najważniejszą i nadrzędną jednak różnicą jest to, że w koncentratorze dochodzi do produkcji tlenu, butla go tylko magazynuje. Koncentrator filtruje powietrze z otoczenia by wydobyć tlen dostarczany pacjentowi poprzez absorbcję azotu na sitach molekularnych. W rezultacie osoba chora otrzymuje tlen w stężeniu przekraczającym 90 procent, tzw. tlen medyczny.

Podział koncentratorów na stacjonarne i przenośne. Ze względu na większą wydajność popularniejsze są koncentratory tlenu stacjonarne. Takie aparaty stosuje się w domach, a także szpiatalach. Modele dostępne na rynku ważą od 15 do 20 kg. Generowany hałas to ok. 40 dB. Pomimo swoich rozmiarów zapewniają wydajną pracę, a przede wszystkim pomoc osobom z poważną niewydolnością oddechową. Koncentratory tlenu przenośne są mniejsze gabarytowo i cichsze. Niektóre modele można ładować za pomocą zasilacza samochodowego, co jest przydatne podczas podróży. Dzięki przenośnemu aparatowi można swobodnie wyjść na spacer, praca baterii wystarcza na kilka godzin. Ten model koncentratora polecamy jednak osobom z mniejszymi problemami z oddychaniem bądż jako uzupełnienie leczenia koncentratorem stałym.

Dla kogo jest koncentrator tlenu Długotrwała terapia tlenowa jest wskazana u pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową. Warto korzystać z koncentratora tlenu przy takich chorobach jak: astma oskrzelowa, zwłóknienie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rak płuc, mukowiscydoza. Koncentratory tlenu sprawdzą się również w przypadku schorzeń związanych z sercem: nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle w klatce piersiowej, niewydolność krążenia, zwłóknienie mięśnia sercowatego, dusznica bolesna. Stosując aparaty tlenowe w trakcie chorób onkologicznych możemy podnieść komfort życia chorego oraz wpłynąć pozytywnie na efekty stosowanego leczenia. Koncentrator tlenu powinien być dostosowany indywidualnie do pacjenta i jego stylu życia zgodnie z zaleceniami lekarza. Wybór urządzenia ma podstawowe znaczenie dla skuteczności leczenia i zależy od stopnia samodzielności pacjenta, zdolności do przenoszenia urządzenia, ergonomii, warunków domowych. W naszej ofercie prezentujemy dostępne koncentratory tlenu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl