Opcje przeglądania

nowoczesne środki ochronne

Środki ochronne i do dezynfekcji

Bezpieczeństwo higieniczne jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wymaga stosowania specjalnie dobranych produktów wysokiej jakości, które stanowić będą skuteczną barierę przed różnego rodzaju mikroorganizmami, a zwłaszcza przed wirusami i bakteriami. Dzięki temu w znaczący sposób pozwoli to ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób kontaktowych – zarówno w miejscach publicznych, jak i zakładach pracy, a także w budynkach mieszkalnych.

Z troski o zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych klientów i osób w najbliższym otoczeniu oferujemy skuteczne środki ochronne i do dezynfekcji, przygotowane ze specjalnie dobranych oraz przetestowanych składników. Wszystko po to, aby ograniczyć ryzyko zakażenia oraz ochronić organizm przed różnego rodzaju drobnoustrojami, bakteriami i wirusami znajdującymi się w powietrzu.

 

ŚRODKI OCHRONNE

Środki ochronne

Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia jedną z najskuteczniejszych broni w walce z wirusami i bakteriami stanowią maseczki ochronne. Pełnią one funkcję fizycznej bariery przed aerozolami, w których znajdować się mogą wspomniane mikroorganizmy, przenoszone drogą kropelkową. Nie przedostają się one do dróg oddechowych, tylko pozostają na maseczce. Dzięki temu stanowią znacznie mniejsze zagrożenie.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta okazała się jak najszersza i jak najbardziej zróżnicowana. Dlatego też w asortymencie naszego sklepu medycznego znaleźć można różnorodne produkty na co dzień oraz do zadań specjalnych. Biorąc pod uwagę różnorodne statystyki, najczęściej stosowana jest tak zwana maska chirurgiczna, a więc jednorazowa. Przeważnie powstaje ona z połączenia trzech warstw, specjalnie dobranej, hipoalergicznej włókniny. Maseczki chirurgiczne jednorazowe stanowią skuteczną ochronę, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o ich częstej wymianie. Najlepiej co 30 - 60 minut.

 

Nieco inaczej używane są maseczki bawełniane. Nie trzeba ich bowiem wyrzucać po każdym założeniu na twarz. Można je również prać, oczywiście z zastosowaniem odpowiednich programów, a także prasować w wysokiej temperaturze. Maseczka ochronna bawełniana dwuwarstwowa okaże się więc zakupem na dłuższy czas, który sprawdzi się nie tylko w okresie pandemii, ale także w przypadku dłuższego wyjazdu do miejsc bardziej zanieczyszczonych.

 

Maseczka medyczna i bawełniana wielorazowego użytku nie wyczerpuje jednak naszej oferty. Proponujemy modele z filtrem polipropylenowym oraz wygodne przyłbice, które również stanowią pewnego rodzaju fizyczną barierę przed mikroorganizmami. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną dobrze dobrane. Przyłbica powinna zainteresować osoby, które z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą nosić maseczek zakrywających usta i nos.

 

W kategorii środków ochronnych znajduje się również starannie wykonany fartuch medyczny, a także kombinezon jednorazowy ochronny. Produkty tego typu stosowane są głównie w szpitalach, przychodniach oraz w miejscach i instytucjach publicznych.

 

Produkty do dezynfekcji

Ochrona przed wirusami i bakteriami nie musi polegać wyłącznie na noszeniu maseczek lub odzieży ochronnej. Przydatne w wielu sytuacjach są również produkty dezynfekujące, na przykład do rąk. Warto z nich korzystać zwłaszcza po wizycie w miejscach publicznych oraz w pomieszczeniach, w których znajduje się spora liczba osób, w szczególności chorych.

 

Płyn do dezynfekcji rąk z gliceryną przyda się również w domu, w którym przebywa osoba zarażona lub mająca bezpośredni kontakt z chorym. Pozostali członkowie rodziny dzięki temu preparatowi mogą pozostać spokojni o swoje zdrowie. Podobną ochronę na wysokim poziomie zapewniają także rękawiczki nitrylowe. Z powodzeniem można używać ich zarówno poza domem, jak i podczas codziennych obowiązków tj. zmywanie podłogi, wykonywanie prac ogrodowych, czy zmienianie tuszu w drukarce. Jak widać, możliwości zastosowania tego typu środków ochronnych jest naprawdę wiele. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl