Opcje przeglądania

Praktyczne pomoce dla seniora

Co prawda optymistyczna piosenka głosi, iż „wesołe jest życie staruszka”, lecz nie zawsze jest tak kolorowo. Po przekroczeniu pewnego wieku, dolegliwości fizyczne stają się niestety codziennością, z którą należy sobie jakoś poradzić. Możemy jednak pomóc naszej kochanej babci, dziadkowi, mamie lub tacie i wesprzeć ich w trudnej walce o lepsze zdrowie oraz samopoczucie. W dziale Pomoce dla Seniora znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne. Jak ułatwić życie naszym seniorom? Pomyśl o zakupie przyrządów, które pomogą im samodzielnie uporać się z codziennymi czynnościami – takimi jak zakładanie ubrań, jedzenie, czy higiena osobista.

 

POMOCE DLA SENIORA

Chwytak Pomocna dłoń Chwytak Pomocna dłoń
Producent: Herdegen
Cena:

38,00 zł

zobacz więcej
Uchwyt drabinkowy Herdegen Uchwyt drabinkowy Herdegen
Producent: Herdegen
Cena:

43,80 zł

szt.
zobacz więcej
Chwytak OPTA Chwytak OPTA
Producent: Herdegen
Cena:

89,80 zł

szt.
zobacz więcej

Pomoce dla seniora ze sklepu MegaMedic

Życzenia długiego i zdrowego życia towarzyszą nam przy wszystkich najważniejszych okazjach. Zaawansowany wiek często wiąże się z różnymi dolegliwościami — a zdrowie zawodzi na tyle, że do łatwiejszego funkcjonowania potrzebna staje się pomoc innych osób. Istnieją jednak praktyczne pomoce dla seniora zaprojektowane tak, by maksymalizować samodzielność osób zmagających się z niedołężnością. Wiele z nich można znaleźć w naszym sklepie — zapraszamy więc na zakupy.

 

W skład pomocy dla Seniora ze sklepu MegaMedic wchodzą m.in.: specjalny przyrząd do zakładania skarpet frotte lub uciskowych pończoch, zestaw elastycznych sztućców, a także bezpieczny kubek do jedzenia i picia, funkcjonalny fartuch na okruszki, elastyczna ramka powiększająca, lupa zawieszana na szyi lub szkło powiększające mocowane do blatu stołu, rynny do mycia włosów oraz specjalne kasetki na codzienne dawki leków. Ciekawą propozycją jest również elektroniczny pojemnik na lekarstwa z zamontowanym alarmem dźwiękowym, który przypomni naszemu Seniorowi o tym, że nadszedł czas na zażycie lekarstw.

 

Pomysłowe akcesoria dla seniora to pomoc w codziennych czynnościach

W niniejszej kategorii zgromadziliśmy przedmioty, które stanowią nieocenioną wartość w podstawowych zadaniach dnia codziennego. Niektóre z nich, tak jak elastyczna ramka powiększająca do czytania, czy lupa stojąca na stół mocowana do blatu — pozwalają cieszyć się lepszym widzeniem nawet w przypadku problemów seniora z precyzyjnym operowaniem dłońmi lub jego kłopotów z pamięcią. 

 

Niemałym wyzwaniem jest także codzienne ubieranie się osób starszych. Zwłaszcza zakładanie skarpet i pończoch uciskowych związane z wykonywaniem niewygodnych skłonów, może stanowić uciążliwy punkt codziennej rutyny. Nasz sklep dla seniorów oferuje ergonomiczny aparat do ubierania pończoch i skarpet, który nie wymaga schylania się i jest niebywale prosty w obsłudze. Rzeczony przyrząd do zakładania skarpet może być wykorzystywany zarówno przez opiekunów osób starszych, jak i osobiście — przez pragnącego autonomii seniora z tendencjami do zawrotów głowy. 

 

Higiena zawsze na pierwszym miejscu!

Profesjonalne sklepy dla seniorów zawsze dbają o to, aby zapewnić swoim klientom najlepsze akcesoria do utrzymania ciała w dobrej kondycji i higienicznej czystości. My także zadbaliśmy o to, aby zaopatrujące się u nas osoby mogły skorzystać z nowoczesnych udogodnień obecnych na rynku. Osobom z ograniczeniami ruchowymi — np. poruszającymi się na wózku inwalidzkim o czyste włosy i skórę głowy pozwoli zadbać specjalnie zaprojektowana rynna — czyli taca do mycia włosów, stanowiąca uniwersalną przystawkę do umywalek łazienkowych. 

 

Osobom leżącym proponujemy z kolei przenośny nadmuchiwany basen do mycia głowy z prysznicem, który nie wymaga zasilenia w wodę. Niewielkie rozmiary basenu, wbudowana pompka i ergonomiczne wycięcie na szyję gwarantują komfort zarówno osobie unieruchomionej, jak i jej opiekunowi. 

 

Posiłki znów mogą stać się przyjemnością

Osoby starsze, cierpiące na niedowłady na przykład w stanach poudarowych, nie chcąc stwarzać kłopotów, potrafią odmawiać posiłków. Bariera psychologiczna obecna w niektórych schorzeniach może stanowić przeszkodę w rekonwalescencji i prowadzić do obniżenia nastroju. W przypadku karmienia osoby starszej kłopot w postaci upadających drobin jedzenia można łatwo zażegnać poprzez zastosowanie fartucha na okruszki dla seniorów, który jest łatwy do utrzymania w czystości. Przemyślany krój z kieszonką, rzepem i higieniczną powłoką z poliestru to zabezpieczenie nie tylko przed zabrudzeniami odzieży, ale i przypadkowymi poparzeniami gorącym płynem lub potrawą. 

 

Zachęcamy również do przejrzenia pozostałych kategorii naszej witryny internetowej, gdzie znajdują się setki produktów przydatnych podczas pielęgnacji osób starszych i oszczędzających siły ich dzielnych opiekunów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl