Korzyści z używania ortopedycznych poduszek do siedzenia
Korzyści z korzystania ortopedycznych poduszek do siedzenia

Ortopedyczne poduszki do siedzenia nie są nowością na rynku. Co prawda są one dostępne od dziesięcioleci, ale dziś widzimy, że cieszą się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej. Jest na to proste wytłumaczenie. Coraz więcej osób spędza godziny siedząc przy biurku. Ortopedyczne poduszki do siedzenia to idealne rozwiązanie, które zmniejsza obciążenie pleców i poprawia ogólny komfort. Zostały zaprojektowane tak, aby dopasowywały się do kształtu ciała i równomiernie rozkładały ciężar, aby zmniejszyć ucisk i zapobiec stałemu, dokuczliwemu bólowi.

czytaj całość »
Abdominoplastyka
Abdominoplastyka

Abdominoplastyka, zwana potocznie „plastyką brzucha”, jest zabiegiem mającym na celu zmniejszenie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha oraz wzmocnienie mięśni ścian brzucha. Plastyka brzucha stała się popularną metodą pomagania pacjentom w usuwaniu nadmiaru tkanki brzusznej, której nie da się usunąć ćwiczeniami – na przykład nadmiaru skóry spowodowanego ciążą lub dużą utratą wagi.

czytaj całość »
Liposukcja
Liposukcja

Liposukcja jest jedną z operacji, o których wiele osób słyszało, ale tylko nieliczni poznali ją wystarczająco dobrze. Tymczasem warto wiedzieć, komu poleca się ten zabieg, jakie przynosi korzyści i z czym się wiąże. Dowiedz się, na czym tak naprawdę polega odsysanie tłuszczu.

czytaj całość »
Ścięgno Achillesa - urazy, leczenie
Ścięgno Achillesa - urazy, leczenie

Ścięgno Achillesa to pasmo tkanki, która łączy mięśnie z kością. Ścięgno Achillesa biegnie w dół z tyłu podudzia i łączy mięśnie łydki z kością piętową, zwaną również  "ścięgnem piętowym". Ścięgno Achillesa ułatwia chodzenie, przyczyniając się do podniesienia pięty nad ziemią.

czytaj całość »
Kurzajki - jak powstają i jak z nimi walczyć
Kurzajki - jak powstają i

Kurzajki to drobne infekcje skóry wywołane przez wirusy z rodziny wirusów brodawczaka ludzkiego (HPV). Chociaż dzieci najczęściej chorują na brodawki, nastolatki i dorośli też mogą je dostać. Czasami brodawki są przenoszone drogą płciową i pojawiają się w okolicy narządów płciowych. Ale większość brodawek dotyka palców, dłoni, twarzy i stóp. Mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze niż otaczająca je skóra. Czasami mają na sobie małe czarne kropki.

czytaj całość »
Haluksy - palący problem
Haluksy - palący problem

Haluksy przydarzają się jednej osobie na dziesięć. Jest to więc dosyć powszechne schorzenie. Haluks Valgus to deformacja podstawy palucha, która rozrasta się w ponad normalny sposób, powodując boczną deformację przodu stopy z często towarzyszącym stanem zapalnym tej okolicy. Schorzeniu bardzo często towarzyszy ból oraz trudności w poruszaniu się.

czytaj całość »
Higiena jamy ustnej: wszystko, co musisz wiedzieć
Higiena jamy ustnej: wszystko, co musisz wiedzieć

Wielu dorosłych zapomina o tym, jak ważna jest dobra higiena jamy ustnej, jednak konsekwencje wynikające z ignorowania faktów mogą być szkodliwe. Niestety, niewielu zdaje sobie sprawę z wyborów stylu życia, które mogą podjąć w celu poprawy zdrowia zębów, ale po wykształceniu dobrych nawyków można zauważyć szybką poprawę.

czytaj całość »
Żylaki - jak sobie z nimi radzić?
Żylaki - jak sobie z nimi radzić?

Niewydolność żylna jest przewlekłą chorobą układu krążenia, która jest powszechna w krajach uprzemysłowionych. Jest ona związana z dysfunkcją układu żylnego i powoduje nagromadzenie krwi w żyłach kończyn dolnych. Ta sytuacja jest spowodowana utratą elastyczności i drożności w żyłach oraz niewłaściwym funkcjonowaniem zastawek żylnych, które odpowiedzialne są za przepływ krwi w kierunku serca i zapobiegają jej cofaniu się.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl