Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Orteza na bark — niezbędna forma stabilizacji przy wielu urazach

Staw barkowy bardzo często ulega urazom, które mogą być spowodowane zarówno aktywnością fizyczną, jak i wykonywaniem codziennych obowiązków. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, skutkująca np. obiciem, naciągnięciem lub zerwaniem mięśni, by pojawił się ogromny ból, a za nim częściowa lub całkowita niesprawność ruchowa. 

Taki problem utrudnia funkcjonowanie na co dzień, a także nie pozwala na bezbolesny wypoczynek, co znacznie wpływa na jakość życia. Długość leczenia może być różna, zależnie od stopnia uszkodzenia, do jakiego doszło w obrębie barku. Jedno jest pewne — orteza na bark będzie koniecznością do szybszego i przede wszystkim prawidłowego powrotu do zdrowia.

 

Stabilizator barku: nieoceniona pomoc w czasie powrotu do zdrowia

Uszkodzenie stawu barkowego wiąże się z mniejszą lub większą niesprawnością całej kończyny górnej, co zaś przekłada się na nasze możliwości ruchowe. Mając to na uwadze, wprowadziliśmy do naszej oferty produkty, które usprawnią proces rehabilitacji przy jednoczesnym minimalizowaniu związanego z kontuzją bólu.

 

Proponujemy różnorodne ortezy, stworzone z najlepszych jakościowo materiałów. Cechuje je elastyczność i jednoczesna trwałość na rozciągnięcia. Potrafią utrzymywać zwiększoną ciepłotę stawu ramiennego, dzięki czemu osoba chora nie odczuwa silnego bólu, a jednocześnie są odpowiednio oddychające, więc skóra się nie poci. Każdy z nich doskonale okala staw barkowy, stabilizując go w najkorzystniejszej pod kątem rehabilitacji pozycji. Co więcej, stabilizatory posiadają regulowane pasy, więc każdy może dopasować siłę ucisku do własnych wymiarów ciała.

Kiedy orteza na bark będzie niezbędna?

Orteza na bark może okazać się niezbędnym zakupem przy wielu urazach. Bardzo często jest wykorzystywana przez sportowców, którzy uszkodzili lub przeciążyli staw np. przy podnoszeniu ciężarów. Stabilizator barku wykorzystuje się także przy zmianach zwyrodnieniowych, zapaleniach mięśni czy stawu, a także przy niedowładzie.

 

Stabilizatory barku mogą być używane również profilaktycznie, m.in. zaraz po zdjęciu gipsu czy przy lekkich kontuzjach, wymagających jedynie chwilowego odpoczynku przemęczonych mięśni.

Opatrunek Desaulta, orteza czy korektor postawy?

Sklep medyczny MegaMedic jest miejscem, w którym znajdziesz różnorodne produkty wspierające rekonwalescencję uszkodzonego barku. Delikatnie nadwyrężyłeś bark? Sięgnij po elastyczną otrezę. Uszkodzenie jest poważniejsze? Lepszym rozwiązaniem będzie opatrunek Desaulta. Taka kamizelka na bark neoprenowa wspomoże leczenie nie tylko barku, ale i wszelkich urazów w okolicy obręczy barkowej.

 

Twój bark powrócił do pierwotnej sprawności, lecz wciąż musisz na niego uważać? Szukasz sposobu na to, aby utrzymywać właściwą pozycję ciała i tym samym nie nadwyrężać mięśni w okolicy barku? Świetnym rozwiązaniem będzie prostotrzymacz, inaczej nazywany także jako korektor postawy. Możesz go nosić codziennie, zapewniając tym sobie ciągłą kontrolę nad odpowiednim ustawieniem ciała.

 

Sprawdź dostępne w naszej ofercie warianty i wybierz ten najlepszy dla siebie! W razie pytań chętnie służymy pomocą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl