Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

W trosce o zdrowie naszych Klientów stale poszerzamy ofertę naszego sklepu. Do naszego szerokiego asortymentu dołączyły oczyszczacze i nawilżacze powietrza. W obecnych czasach, gdzie smog i wszelkie zanieczyszczenia zatruwają powietrze, którym oddychamy, oczyszczacze oraz nawilżacze powietrza okazują się niezbędnym sprzętem domowym. Przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowany sprzęt sprawdzony pod względem jakości oraz wytrzymałości. Dbamy o każdy szczegół, dlatego postawiliśmy na urządzenia, które są nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze zaprojektowane wizualnie. Wybrane przez nas produkty są bardzo wysokiej jakości, a przy tym mają możliwie najlepszą dla Państwa cenę. Oczyszczacz powietrza przyda się osobom, które spędzają sporo czasu w domu, np. pracując zdalnie. Wspomoże także koncentrację podczas odrabiania lekcji czy nauki, a wreszcie po prostu zapewni lepszy, zdrowszy odpoczynek. Oczyszczacze i nawilżacze powietrza mają jeszcze jedną zaletę. Poprawiają sen, który jest tak ważny by prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą. 

Dlaczego warto mieć oczyszczacz powietrza

Stan środowiska stale się pogarsza, wzrasta poziom zanieczyszczeń oraz smogu. Samopoczucie w zaciszu domowym także może ulec pogorszeniu. Bóle głowy, alergie, zaburzenia snu, to tylko kilka niedogodności, które mogą wiązać się bezpośrednio ze złym stanem powietrza. Złotym środkiem są oczyszczacze powietrza, które zadbają o lepsze, czystsze powietrze i zdrowe samopoczucie w domu. Warto zatem zadbać by dom był nie tylko miejscem odpoczynku, ale też miejscem, w którym można oddychać czystym powietrzem.  Oczyszczacz powietrza filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia takie jak: smog, alergeny, brzydkie zapachy czy roztocza. Dobre urządzenie działa bardzo cicho, nie przeszkadza domownikom w codziennym życiu. Wbudowany wentylator wciąga zanieczyszczone powietrze, które następnie jest filtrowane, a w finalnej fazie po prostu czyste. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na funkcję jonizacji powietrza. Jonizator uwalnia elektrony do przepływającego powietrza, które łączą się z cząsteczkami tworząc aniony, które następnie przywierają do kurzu, zanieczyszczeń, dymu papierosowego i alergenów formując większe cząstki wyłapywane na końcu przez dodatnio naładowany filtr. Funkcja jonizacji powietrza umożliwia także pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Bardzo ważną rolę w oczyszczaniu powietrza odgrywają filtry. Najlepsze, wysokoskuteczne są filtry HEPA. Wszystkie nasze oczyszczacze są w nie wyposażone. Filtry te wykorzystywane są przede wszystkim do zwalczania smogu. Zatrzymują one co najmniej 99,97% zanieczyszczeń większych niż 0,3 µm, a także: komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz większość wirusów.

Nawilżacz powietrza, czy jest mi potrzebny 

Nawilżacz powietrza jest przydatnym urządzeniem w przestrzeni domowej lub biurowej. Jego celem jest zwiększenie wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. Nawilżone powietrze poprawi jakość snu i samopoczucie w ogóle. Optymalna wartość wilgotności powietrza waha się w przedziale od 40% do 60%. Odstępstwa od tych norm mogą powodować uczucie dyskomfortu dla człowieka. Bardzo suche powietrze może generować problemy z oddychaniem, wpływa również niekorzystnie na kondycję skóry. Natomiast zbyt wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Warto sprawdzić, czy poziom wilgotności powietrza w domu lub biurze utrzymuje się w normie, jeśli nie polecamy zakup oczyszcza powietrza z funkcją nawilżacza lub nawilżacz powietrza by zapewnić sobie lepsze i zdrowsze samopoczucie. Istotnym czynnikiem, wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia jest zrównoważony sen. Suche powietrze w sypialni może powodować trudności z zasypianiem, przerywany sen lub nawet bezsenność. Nawilżacz powietrza poprawia jego jakość, a problemy ze snem wynikające ze zbyt suchego powietrza zostają zredukowane. Urządzenie będzie też przydatne dla osób, które borykają się z alergiami, bólami głowy i gardła, spierzchniętymi ustami, katarem,  czy suchością dróg oddechowych. Działanie nawilżacza powietrza jest proste i intuicyjne, produkuje on parę wodną, która odpowiada za zwiększenie wilgoci. 

W naszym asortymencie znajdziesz wyselekcjonowane oczyszczacze powietrza oraz nawilżacze, sprawdź, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze. 

Dobry oczyszczacz powietrza wyróżnia się intuicyjną, prostą obsługą oraz dokładną pracą. Istnieją jeszcze dodatkowe parametry, na które należy zwrócić uwagę kupując urządzenie. Jonizator powietrza oraz filtry HEPA to naszym zdaniem dwa najważniejsze czynniki, które należy brać pod uwagę wybierając oczyszczacz powietrza. Poza tym istotne są szczegóły. Proponowane przez nas produkty mają opcję trybu nocnego, który jest bardzo przydatny, jeśli chce się korzystać z oczyszczacza np. w sypialni. Tryb ten zapewnia niezwykle cichą pracę urządzenia. Dodatkowo w parze z tą opcją dochodzi do automatycznego wygaszenia ekranu, co pozwala na korzystanie z produktu nawet w nocy i zapewnia spokojny sen. Blokada przed dziećmi, sterowanie ręczne lub zdalne to kolejne udogodnienia w proponowanych przez nas produktach. Należy również pamiętać, że oczyszczacz z reguły wybierany jest do konkretnego pomieszczenia, dlatego należy zawsze zwracać uwagę do jakiej powierzchni dedykowane jest dane urządzenie. Odpowiednie parametry zapewniają najlepsze wyniki pracy oczyszczacza. Proponowane przez nas produkty poinformują także o poziomie zanieczyszczonego powietrza i dobiorą samodzielnie właściwy program pracy. By zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza proponujemy model z nawilżaniem lub sam nawilżacz powietrza- idealny dla osób zmagających się z suchą skórą, alergią, czy problemami z górnymi drogami oddechowymi. Jeżeli zależy Państwu na czystym powietrzu w domu, biurze lub gabinecie lekarskim polecamy nasze produkty, które są bardzo dobrej jakości i możliwie najniższej cenie. Warto oddychać czystym powietrzem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl