Opcje przeglądania

Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne

Jeśli stan zdrowia na to pozwala, seniorzy i osoby przechodzące rehabilitacje powinni zażywać przynajmniej niewielkiej dawki ruchu. Bez względu na jego specyfikę. Nawet przy poważnych urazach nóg czy przewlekłych chorobach wskazane jest, żeby starać się samodzielnie przemieszczać. W tym celu przydatne mogą okazać się chodziki dla niepełnosprawnych, specjalne podpórki rehabilitacyjne, czy też laski i kule ortopedyczne.

 

Balkoniki rehabilitacyjne

Balkonik czterokołowy z hamulcami JMC-C 3223 Timago Balkonik czterokołowy z hamulcami JMC-C 3223 Timago
Producent: Timago
Cena:

219,00 zł

Najniższa cena: 209,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Jaki chodzik lub balkonik do chodzenia wybrać?

W MegaMedic zapewniamy szeroki wybór tego typu produktów, zróżnicowanych pod względem sposobu wykonania oraz konkretnych parametrów. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy dobrać odpowiedni balkonik statyczny albo balkonik składany, ułatwiający chorej osobie codzienne funkcjonowanie.

 

W pierwszym przypadku mowa jest o stabilnej konstrukcji, która w żaden sposób nie zmienia swojego ułożenia. Modele składane można natomiast w łatwy sposób schować, na przykład w szafie. Zapewnią także prosty transport. Jest to dobre rozwiązanie wówczas, gdy sprzęt ma być użytkowany poza domem.

 

Chodzik dla seniora czy statyczny balkonik rehabilitacyjny?

To oczywiście nie wszystko. Nasza oferta jest zróżnicowana także pod względem sposobu użycia dostępnych akcesoriów. W katalogu znajduje się na przykład balkonik krocząco-statyczny, który składa się z czterech nóg zakończonych specjalnymi nakładkami, by te nie zniszczyły podłoża. Jest to model dwufunkcyjny, bardzo ułatwiający wstawanie oraz utrzymanie pozycji stojącej.

 

Oczywiście balkonik rehabilitacyjny krocząco-stały nie jest jedynym dostępnym w naszym sklepie. Proponujemy bowiem również modele na dużych kołach, które świetnie sprawdzają się do przemieszczania się po domu, mieszkaniu, a także na zewnątrz. Model dwukołowy jest w pełni bezpieczny – dzięki swojej konstrukcji nie stwarza zagrożenia niekontrolowanego upadku.

 

Postaw na wysokiej jakości balkonik ortopedyczny

Zadbaliśmy, by podpórki i balkoniki rehabilitacyjne, jakie można u nas kupić, były jak najbardziej komfortowe. Każdy balkonik statyczny oraz ruchomy znajdujący się w naszym asortymencie jest bardzo stabilny. Wybraliśmy produkty firm ARmedical oraz Timago, które specjalizują się w sprzętach rehabilitacyjnych i inwalidzkich. To daje większą pewność, że chodzik albo balkonik składany będzie służył przed długi czas.

 

Wpływ na to ma między innymi sposób przygotowania dostępnych konstrukcji. Chodzik aluminiowy jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak również na wpływ różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Przekłada się to na gwarancję, że balkonik nie ulegnie uszkodzeniu podczas użytkowania, co mogłoby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

 

W zależności od potrzeb seniora lub osoby chorej proponujemy chodziki z pojedynczą ramą, a także z podwójną. W obu przypadkach mowa o produktach, które zdecydowanie ułatwiają poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Jest to doskonały sposób na wyeliminowanie przynajmniej części ograniczeń związanych z urazem, chorobą lub innymi dolegliwościami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wyboru najlepszego produktu – balkonika statycznego, na kołach, z siedziskiem i wielu innych. W przypadku konieczności zakupu także innych produktów dla osoby starszej polecamy również przejrzenie asortymentu z kategorii pomoce dla seniora oraz rehabilitacja-mobilność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl