Opcje przeglądania

Kołnierze ortopedyczne – dla dorosłych i dzieci

Urazy kręgów szyjnych to coś, czego nie można bagatelizować. W przypadku ich wystąpienia, jeśli tylko lekarz zaleci stosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, warto zastosować się do jego rad i sięgnąć po kołnierze ortopedyczne. Dzięki ich konstrukcji rehabilitacja przebiega sprawniej i z mniejszym ryzykiem odnowienia kontuzji.

Co więcej, zapewniają one skuteczną ochronę przed rozmaitymi czynnikami – przeciążeniem, nagłymi, niekontrolowanymi ruchami czy też uderzeniami. Gdzie kupić takie produkty? Na przykład w naszym sklepie – zapewniamy dostęp do ich wielu odmian, dostosowywanych dla dzieci i dorosłych.

 

Kołnierze ortopedyczne

Jak dobrać kołnierzy ortopedyczny? Na co zwrócić uwagę?

W ofercie MegaMedic znajdziesz produkty stworzone przez wyspecjalizowane firmy. Oferowane przez nas ortezy i kołnierze ortopedyczne sprawdzają się w wielu przypadkach, częściowo ograniczając niepotrzebne ruchy głowy, tym samym zmniejszając ryzyko nadwyrężania leczonych odcinków szyjnych.

 

Wśród dostępnych kołnierzy, obok tych przeznaczonych do standardowych przypadków, jest również kilka modeli wyspecjalizowanych. Warto stosować je na przykład po wypadku czy też w razie kontuzji wymagającego dodatkowej uwagi. Można tutaj wspomnieć o wersjach ze stabilizującą podpórką, ale również z ujęciem żuchwy lub podparciem potylicy. Do tego dochodzą modele na zniesienie lordozy szyjnej oraz z otworem przeznaczonym do prowadzenia tracheotomii. Tak zróżnicowana oferta umożliwia wybór najlepszych rozwiązań.

 

Kołnierze ortopedyczne — wskazania

Oczywiście stosowanie tego typu zabezpieczenie zalecić może lekarz. Kołnierz na szyję jest zazwyczaj zakładany po rozmaitych wypadkach oraz urazach. W zależności od ich specyfiki należy wybrać model miękki, który stabilizuje odcinek szyjny, ale nie blokuje jego ruchliwości, lub też produkt sztywny, służący do całkowitego unieruchomienia.

 

To, jaki kołnierz okaże się lepszym wyborem, powinien wskazać lekarz specjalista. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że dostępne w naszym sklepie produkty spełniają wszystkie istotne kryteria. Wyróżniają się niezbędnymi certyfikatami, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo ich stosowania.

 

Jak długo nosić kołnierz ortopedyczny po operacji? To oczywiście zależy od jej specyfiki, jednak przeważnie stosowanie tego typu zabezpieczenia jest zalecane przez okres od 4 do 6-8 tygodni. Jeśli uraz nie wymaga całkowitej stabilizacji, kołnierz należy nosić podczas wykonywania szczególnie intensywnych czynności.

 

Wysokiej jakości produkty medyczne

Bez względu na to, czy chcesz kupić kołnierz miękki, z pianki, czy sztywny – możesz liczyć na bogaty wybór produktów wykonanych z materiałów najwyższej jakości. Zróżnicowane są one pod względem sposobu wykonania, jak również rozmiarów, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić model dla dzieci.

 

Również cena może być czynnikiem decydującym. Oferujemy kołnierze bardzo atrakcyjne pod tym względem, dlatego nie musisz obawiać się nadmiernych wydatków. Przekonaj się o tym, przeglądając dostępną ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl