Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Rotory rehabilitacyjne dostępne w sklepie MegaMedic

Najważniejszym elementem rekonwalescencji po urazach, chorobach związanych z unieruchomieniem i w przypadku dolegliwości neurologicznych — są ćwiczenia fizyczne. Powtarzalny, torowy ruch kończyn dolnych lub górnych, który zapewnia rotor rehabilitacyjny, jest niezbędnym elementem udanej rehabilitacji. W ofercie naszego sklepu można znaleźć rotory wyprodukowane przez renomowane firmy, znane na rynku akcesoriów medycznych.

 

Rotory

Solidny i lekki rotor do ćwiczeń pomaga w powrocie do formy

Obecne w tej kategorii rotory rehabilitacyjne przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Stanowią one niezastąpioną pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych złamaniach i wiążącym się nimi długotrwałym unieruchomieniu w gipsie lub szynie ortopedycznej. Łatwe do złożenia i przechowywania urządzenie może być stosowane zarówno pod minimalnym obciążeniem, jak i wymagającym użycia siły oporem, który można regulować mechanizmem śrubowym. 

 

Wszystkie modele, które proponujemy naszym klientom, działają na podobnej zasadzie. Mechanizm obrotowy umożliwiający ćwiczenia rak i nóg w każdym przypadku regulowany jest za pomocą śruby dociskowej. Urządzenia różnią się od siebie wymiarami i designem wykończenia, który stanowi o zastosowanych kolorach dodatków i kształtach podstawy poszczególnych urządzeń.

 

Detale konstrukcyjne decydują o dokładnym przeznaczeniu rotora

Aby wybrać rotor rehabilitacyjny składany, który będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnego pacjenta, należy zapoznać się ze szczegółowym opisem urządzenia. Niektóre z proponowanych przez nas konstrukcji posiadają delikatnie wydłużone dźwignie momentu obrotowego, odpowiednie dla osób o większym zasięgu ramion. Skala ruchu może być decydująca w przypadku zwalczania przykurczy mięśni obręczy barkowej, a także podczas ćwiczeń kończyn dolnych. Aby wybrać rotor, który najlepiej posłuży osobom w przebiegu chorób neurologicznych, zaniku mięśni lub pozwoli na utrzymanie prawidłowego krążenia — dobrze jest skorzystać z porady zaufanego lekarza, fizjoterapeuty lub wykwalifikowanego pracownika naszego sklepu.

 

Podczas dokonywania wyboru sprzętu rehabilitacyjnego należy zwrócić uwagę na detale decydujące o komforcie jego użytkowania. Na przykładzie rotorów rehabilitacyjnych można wyróżnić ważne w trakcie ćwiczeń opaski na dłonie lub stopy wykonane z różnych tworzyw, zapinane na rzep lub zaczep, a przez to pozwalające na zróżnicowany poziom unieruchomienia kończyny. 

 

Bardzo ważnym elementem wyposażenia rotora jest także zamontowana u podstawy urządzenia warstwa antypoślizgowa. W zależności od tego, czy sprzęt będzie eksploatowany na kafelkowej podłodze, wykładzinie, czy na stole — użytkownik powinien zapoznać się wcześniej z zabezpieczeniami związanymi z przemieszczaniem się sprzętu po podłożu w trakcie rehabilitacji. 

 

Zróżnicowane ćwiczenia przy pomocy rotorów to klucz do sukcesu 

Należy zawsze pamiętać o tym, aby podczas rekonwalescencji lub terapii możliwie jak najmocniej różnicować aktywności ruchowe pacjenta. W pozostałych kategoriach udostępniamy sprzęt i akcesoria, które doskonale uzupełnią zastosowanie rotora i pozwolą na stworzenie satysfakcjonujących sekwencji ćwiczeń. Zapraszamy do eksplorowania naszej oferty i dokonywania udanych zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl