Zobacz na jakiej zasadzie działa materac przeciwodleżynowy. Dzięki temu lepiej zrozumiesz wartość tego sprzętu medycznego

Materace zmiennociśnieniowe cyklicznie zmieniają siłę oraz miejsca nacisku na ciało obłożnie chorego

Im dłużej trwa miarowy ucisk na dany fragment ciała, tym większe prawdopodobieństwo że u pacjenta dojdzie do bolesnych otarć, zakażenia, a następnie postępującej martwicy tkanek. Trzeba zrobić wszystko co w ludzkiej mocy, aby temu zapobiec – lekarze zalecają, aby chory zmieniał pozycję przynajmniej raz na 4 godziny. Przy czym nie zawsze i nie wszędzie opiekunowie są w stanie tego dopilnować. Wtedy warto zajrzeć na Mega Medic, gdyż w takich sytuacjach materac przeciwodleżynowy okazuje się znakomitym środkiem profilaktycznym. Urządzenie cyklicznie zmienia ciśnienie w komorach wypełnionych powietrzem. Dzięki temu ciało pacjenta unosi się i opada na poszczególnych fragmentach łóżka. Ponadto dużą rolę odgrywają delikatne ruchy pulsacyjne i wentylacja, pozytywnie wpływające na krążenie krwi w mikronaczynkach. Za ich sprawą materac zmiennociśnieniowy likwiduje problem ucisku i sztywnienia miejsc, na których spoczywa chory. Do tego specjalistyczny sprzęt medyczny utrzymuje temperaturę ciała oraz wilgotność skóry na optymalnym poziomie.

Wybierając materac przeciwodleżynowy warto zwrócić jeszcze uwagę na takie parametry jak moc i głośność pompy

Kompresor odpowiedzialny za tłoczenie powietrza do komór musi być wystarczająco sprawny, aby wypełnić je do maksimum. Tylko w ten sposób urządzenie może w pełni wywiązywać się ze swoich zadań. W przeciwnym wypadku profilaktyka okaże się niewystarczająco skuteczna. Porównując materace przeciwodleżynowe dostępne na Mega Medic należy jeszcze zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu. Światowa Organizacja Zdrowia dopuszcza 50 decybeli, jednak w naszym sklepie posiadamy modele praktycznie bezszelestne. Wypadałoby jeszcze uwzględnić kwestie higieny i wygody – tutaj ważny będzie zewnętrzny materiał materaca... a jeszcze bardziej nałożone na niego prześcieradło. Powinno być miłe w dotyku, delikatne dla skóry, a zarazem stosunkowo proste do wyprania. Lekarze zalecają przede wszystkim len, bawełnę lub syntetyczną wiskozę. Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą!

[product id="1651, 1829, 1672, 1825"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl