Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Monitorowanie ciśnienia krwi – Twój obowiązek!

Chociaż wydaje się, że dopóki nic nam nie dolega, nie musimy się badać, w rzeczywistości jest inaczej. Systematyczne kontrole ciśnienia to bardzo proste czynności, które bez problemu można wykonać samemu. Wystarczą dwie minuty, żeby otrzymać wiarygodny pomiar i wiedzieć, czy na pewno wszystko jest w porządku. Jeśli nie, zyskujemy czas na szybką reakcję, mogącą uratować życie! Dlatego każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia, powinien mieć w domu aparat do pomiaru ciśnienia. Nie musi to być specjalistyczne urządzenie, najważniejsze aby było sprawne i prawidłowo użytkowane. Z takiego aparatu może korzystać zarówno nastolatek, jak i senior, kontrolując ciśnienie, gdy tylko poczuje taką potrzebę. Niektórzy mawiają, że nawet osobom zdrowym zaleca się wykonanie jednego pomiaru na dzień. Chorujący na nadciśnienie lub niedociśnienie, muszą przeprowadzać pomiar kilka razy na dobę, zapisując wyniki w specjalnym kalendarzyku albo w pamięci samego urządzenia.

Nadgarstkowy czy naramienny? A może półautomat?

Istnieje kilka rodzajów aparatów do pomiaru ciśnienia, a każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami. Za najbardziej miarodajny uchodzi ciśnieniomierz z mankietem, zakładanym na ramię. Jednym kliknięciem uruchamia się urządzenie, a już po kilkunastu sekundach można odczytać wynik, widoczny na dużym ekranie. Jeśli więc zamierzasz kupić swój pierwszy aparat, wybierz model naramienny z regulowanym mankietem. Zagwarantuje on precyzyjny pomiar, a Ty będziesz spokojny o swoje zdrowie.

Szukając bardziej specjalistycznego sprzętu, zwracaj uwagę na dodatkowe opcje. Niektóre ciśnieniomierze automatycznie wykrywają nieprawidłowości, takie jak migotanie przedsionków lub arytmię. Z kolei gdy zależy Ci na prostym urządzeniu, zapewniającym wygodę użytkowania, dobrym wyborem będzie aparat nadgarstkowy. Do wykonania pomiaru z jego wykorzystaniem nie trzeba ściągać koszuli, a wynik jest niemal tak dokładny, jak w przypadku modelu zakładanego na ramię. Ciśnieniomierz półautomatyczny nie jest najlepszym zakupem na pierwszy aparat – jego obsługa okazuje się nieco bardziej złożona i mniej komfortowa.

W naszym sklepie MegaMedic znajdziesz szeroki wybór ciśnieniomierzy wysokiej jakości. Wśród nich nie brakuje modeli na nadgarstek i na ramię. Znajdź taki, który odpowiada Ci cenowo i zamów szybką przesyłkę, żeby już następnego dnia móc skontrolować swoje ciśnienie oraz namówić innych członków rodziny, aby zrobili to samo.

[product id="2615, 2708, 2888, 1813, 2670, 2719"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl