Profilaktyka urazów stawu skokowego. Dowiedz się, co możesz zrobić aby zapobiec bolesnej kontuzji kostki

Profilaktyka urazów stawu skokowego. Dowiedz się, co możesz zrobić aby zapobiec bolesnej kontuzji kostki

Uprawianie sportu niesie ze sobą szereg zdrowotnych korzyści – dlatego gorąco zachęcamy, aby aktywność fizyczną utrzymywać na możliwie wysokim poziomie. Jednocześnie apelujemy o odpowiedzialne podejście do wysiłku i rozsądne dawkowanie obciążeń. Staw skokowy jest szczególnie narażony na zwichnięcia oraz skręcenia, a w skrajnych przypadkach może dojść do złamania końcowych fragmentów kości. Warto zawczasu zmniejszyć ryzyko wszelkich urazów.

Orteza kompresyjna stymuluje układ krążenia, a silikonowe wkładki zapewniają dodatkowe wsparcie

W internetowym sklepie medycznym Mega Medic posiadamy szereg artykułów, które przydają się nie tylko podczas rehabilitacji po kontuzji, ale też pełnią istotne funkcje profilaktyczne. Naturalnie całkowita ochrona ciała przed uszkodzeniami to rzecz niewykonalna, lecz trudno przecenić znaczenie najmniejszego nawet zabezpieczenia. W przypadku stawu skokowego najodpowiedniejszy będzie stabilizator na kostkę z silikonowymi motylkami. Wyjątkowa struktura materiału działa na tkanki niczym dobry masaż, pobudzając cyrkulację krwi i procesy regeneracyjne. Z kolei wkładki o specjalnie zaprojektowanym kształcie zapewniają przydatne oparcie, utrzymując staw we wzmocnionej pozycji. Oczywiście takie stabilizatory na kostki są bardzo wygodne w użyciu. Dzięki zastosowaniu oddychających tkanin (np. jerseyu) komfort użytkowania ortezy utrzymuje się na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że wszystkie oferowane przez Mega Medic produkty prezentują równie wysoką jakość.

Stabilizator na kostkę musi leżeć idealnie. Sprawdź, w jaki sposób dopasować rozmiar wybranej ortezy

Odpowiednia wielkość ma kluczowe znaczenie dla tego, czy dany artykuł medyczny zostanie wykorzystany we właściwy sposób. Przy złym rozmiarze charakterystyka stabilizatora na kostkę sprawia, że część istotnych funkcjonalności zwyczajnie nie spełnia swojej podstawowej roli. Po czym zatem poznać, który produkt będzie pasował do indywidualnych cech budowy anatomicznej stopy i stawu skokowego? W przypadku oferowanych przez Mega Medic stabilizatorów kluczowy jest obwód nogi mierzony na wysokości kostki, tuż nad stopą. U osób dorosłych zazwyczaj mieści się w przedziale 24-40 centymetrów, a producenci akcesoriów medycznych najczęściej przygotowują 6 różnych rozmiarów – każdy co kolejne 2-3 centymetry. Szczegółowe informacje można znaleźć na sklepowych kartach poszczególnych ortez. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy udzielą wyczerpujących informacji i pomogą wybrać stabilizator na kostkę adekwatnie do indywidualnych potrzeb.

[product id="1702, 354, 1941, 577, 1922, 606, 604, 170, 599"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl