Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie
Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

W każdej chwili pod ręką: ciśnieniomierz nadgarstkowy

Podczas długiej podróży samochodem, na wycieczce za miasto, w pracy, na spotkaniu z przyjaciółmi – wartości ciśnienia zmieniają się w ciągu dnia. Osoby zmagające się z problemami krążenia, muszą na bieżąco kontrolować swoje ciśnienie. Bywa, że o godzinie wyznaczonej na pomiar, nie mają dostępu do aparatu. Tym samym odwlekają w czasie proste badanie, co może dla nich zakończyć się tragicznie. Niewykrycie na czas arytmii serca lub migotania przedsionków uniemożliwi podjęcie działań, ratujących życie. Czasem wystarczy przyjęcie odpowiednich leków, innym razem pomoc ratowników medycznych. Wiedząc, co się dzieje, można działać.

Dlatego niezwykle istotne jest, aby każdy, kto ma problemy z krążeniem, zaopatrzył się w ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest to małe, kompaktowe urządzenie, mieszczące się w większości torebek, a także w głębokich kieszeniach, np. kurtki zimowej. Zamknięte w plastikowym etui, może być przenoszone z miejsca na miejsce i zabierane wszędzie tam, gdzie akurat się udajemy.

Jak używać ciśnieniomierza poza domem? To proste!

Bez obaw, urządzenie do wykonywania pomiarów ciśnienia krwi zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby ułatwić pacjentom samokontrolę. Modele na nadgarstek posiadają mały rękaw, który zapina się na przegubie ręki. Po wciśnięciu przycisku START mankiet się zaciska, a urządzenie przez kilkanaście następnych sekund sprawdza ciśnienie skurczowe, ciśnienie rozkurczowe oraz puls (tętno) badanej osoby.

Kwestia, o której trzeba pamiętać, to przyjęcie odpowiedniej pozycji podczas dokonywania pomiaru. Najlepiej jeśli usiądziemy i wyciągniemy rękę przed siebie, opierając ją na stole lub innym blacie. W momencie badania odradza się rozmawianie i poruszanie się. Gdy istnieje taka możliwość, przed zapięciem mankietu dobrze jest usiąść i przez kilka minut głęboko pooddychać, stabilizując pracę serca. Dokładny pomiar uzyskamy, jeżeli w chwili jego wykonywania będziemy w pełni zrelaksowani i spokojni.

Wszystkie osoby, które zamierzają nabyć ciśnieniomierz nadgarstkowy albo inny model aparatu do przeprowadzania samodzielnych kontroli, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego Mega Medic.


 

[product id="318, 356, 379, 1983, 1984, 2719, 3044, 1987, 1986"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl