Prawidłowa opieka nad osobą obłożnie chorą wymaga specjalistycznego sprzętu. Bez materaca przeciwodleżynowego ani rusz!

Długotrwałe pozostawanie chorego w jednej pozycji stwarza poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia

Odleżyny stanowią jeden z podstawowych problemów osób o mocno ograniczonej mobilności – bez względu na wiek czy historię choroby. Nieprzerwany ucisk na skórę, mięśnie oraz tkankę kostną przyczynia się do powstawania postępującej martwicy. Specjaliści rozróżniają 5 etapów rozwoju tej groźnej przypadłości, stan odleżyn ocenia się na podstawie tzw. skali Torrance'a:

  1. lekkie, ale trwałe i bolesne w dotyku zaczerwienienia na skórze. Często trudno dostrzegalne, jednak nie wolno ich zlekceważyć.
  2. większa intensywność rumienia. Pojawiają się również pęcherze, obrzęk, punktowa temperatura ciała wyraźnie wzrasta w miejscach dotkniętych zmianami.
  3. wyraźne uszkodzenia mechaniczne skóry. Rany odleżynowe obejmują już całą jej grubość, na tkankach podskórnych tworzą się owrzodzenia.
  4. coraz rozleglejsze zmiany chorobowe, sięgające kości i mięśni. W ranach można dostrzec już początki martwicy tkanek.
  5. zaawansowany rozkład tkanki skórnej, mięśniowej, a także kości oraz stawów.

Co zrobić, aby powstrzymać tak niebezpieczny proces? Najlepiej zawczasu podłożyć materac przeciwodleżynowy pod ciało chorego i w ogóle nie dopuścić do pojawienia się pierwszych ran. Polecamy zapoznać się z naszym asortymentem urządzeń, które są w stanie skutecznie zapobiegać zmianom chorobowym.

Z pomocą konsultantów Mega Medic wybierzesz materac przeciwodleżynowy adekwatny do obecnych potrzeb

Specjalistyczny sprzęt ma kilka podstawowych odmian, każdy o nieco innej charakterystyce i sposobie działania. Podstawę stanowią materace pneumatyczne – posiadają wypełniane powietrzem komory, a specjalny aparat cyklicznie zmienia ciśnienie w ich wnętrzach. Tym samym zmienia się nacisk wywierany na ciało osoby leżącej. Do tej kategorii produktów zaliczają się zarówno materace rurowe, jak też . Różnią się kształtem komór, a oba typy oferujemy w sklepie Mega Medic. Ponadto do wyboru są także materace przeciwodleżynowe statyczne. Powstają ze specjalnych pianek, które samoczynnie dostosowują się do kształtu ciała pacjenta. Bardzo często spotyka się w nich wypustki, działające komfortowo dla skóry. Sęk w tym, że taki materac musi być gruby na co najmniej 10 cm, poza tym ktoś musi dbać aby pacjent zmienił swoją pozycję. W przypadku materacy zmiennociśnieniowych nie ma takiej konieczności.

[product id="1506, 1584, 1651, 1829, 1672, 1587"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl