Artykuły
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

Niektórzy muszą przeprowadzać codzienne, regularne kontrole ciśnienia krwi. Czasem potrzeba wykonania pomiaru zachodzi w sytuacji, gdy dana osoba przebywa poza domem. Co powinniśmy wtedy zrobić? W pośpiechu wracać i narażać się na niepotrzebny stres, a może szukać najbliższej przychodni lub apteki, w której będzie możliwe zmierzenie ciśnienia? Nic z tych rzeczy. Rozwiązaniem okazuje się noszenie urządzenia przy sobie: w torebce, plecaku, a nawet... w kieszeni.

Wybieramy inhalator dla dziecka. Na co musimy zwrócić uwagę?

Przy zakupie inhalatora do nebulizacji, który ma być używany przez nasze dziecko, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie wybranych parametrów. Jeśli urządzenie nie spełni określonych wymagań, należy szukać dalej. Nawet, gdy cena nebulizatora będzie zachęcająca, a jego wygląd atrakcyjny dla malucha. Dowiedz się, jakie parametry mają znaczenie przy zakupie inhalatora.

Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Prawidłowa opieka nad osobą obłożnie chorą wymaga specjalistycznego sprzętu. Bez materaca przeciwodleżynowego ani rusz!
Prawidłowa opieka nad osobą obłożnie chorą wymaga specjalistycznego sprzętu. Bez materaca przeciwodleżynowego ani rusz!

Chroniczna lub trwała niepełnosprawność oznacza wielkie zmiany w całym życiu pacjenta i jego najbliższej rodziny. Trzeba wypracować mnóstwo nowych nawyków – szczególne sytuacje wiążą się z osobami leżącymi, które nie są w stanie ruszyć się z łóżka. Zapewnienie chorym odpowiedniej opieki należy zacząć od przygotowania im komfortowych warunków codziennego funkcjonowania. Niezbędne w powyższej sytuacji artykuły medyczne zamówisz w sklepie Mega Medic.

Długotrwałe pozostawanie chorego w jednej pozycji stwarza poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia

Odleżyny stanowią jeden z podstawowych problemów osób o mocno ograniczonej mobilności – bez względu na wiek czy historię choroby. Nieprzerwany ucisk na skórę, mięśnie oraz tkankę kostną przyczynia się do powstawania postępującej martwicy. Specjaliści rozróżniają 5 etapów rozwoju tej groźnej przypadłości, stan odleżyn ocenia się na podstawie tzw. skali Torrance'a:

  1. lekkie, ale trwałe i bolesne w dotyku zaczerwienienia na skórze. Często trudno dostrzegalne, jednak nie wolno ich zlekceważyć.
  2. większa intensywność rumienia. Pojawiają się również pęcherze, obrzęk, punktowa temperatura ciała wyraźnie wzrasta w miejscach dotkniętych zmianami.
  3. wyraźne uszkodzenia mechaniczne skóry. Rany odleżynowe obejmują już całą jej grubość, na tkankach podskórnych tworzą się owrzodzenia.
  4. coraz rozleglejsze zmiany chorobowe, sięgające kości i mięśni. W ranach można dostrzec już początki martwicy tkanek.
  5. zaawansowany rozkład tkanki skórnej, mięśniowej, a także kości oraz stawów.

Co zrobić, aby powstrzymać tak niebezpieczny proces? Najlepiej zawczasu podłożyć materac przeciwodleżynowy pod ciało chorego i w ogóle nie dopuścić do pojawienia się pierwszych ran. Polecamy zapoznać się z naszym asortymentem urządzeń, które są w stanie skutecznie zapobiegać zmianom chorobowym.

Z pomocą konsultantów Mega Medic wybierzesz materac przeciwodleżynowy adekwatny do obecnych potrzeb

Specjalistyczny sprzęt ma kilka podstawowych odmian, każdy o nieco innej charakterystyce i sposobie działania. Podstawę stanowią materace pneumatyczne – posiadają wypełniane powietrzem komory, a specjalny aparat cyklicznie zmienia ciśnienie w ich wnętrzach. Tym samym zmienia się nacisk wywierany na ciało osoby leżącej. Do tej kategorii produktów zaliczają się zarówno materace rurowe, jak też bąbelkowe. Różnią się kształtem komór, a oba typy oferujemy w sklepie Mega Medic. Ponadto do wyboru są także materace przeciwodleżynowe statyczne. Powstają ze specjalnych pianek, które samoczynnie dostosowują się do kształtu ciała pacjenta. Bardzo często spotyka się w nich wypustki, działające komfortowo dla skóry. Sęk w tym, że taki materac musi być gruby na co najmniej 10 cm, poza tym ktoś musi dbać aby pacjent zmienił swoją pozycję. W przypadku materacy zmiennociśnieniowych nie ma takiej konieczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl