Zadaj pytanie on-line

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Prawidłowa opieka nad osobą obłożnie chorą wymaga specjalistycznego sprzętu. Bez materaca przeciwodleżynowego ani rusz!
Prawidłowa opieka nad osobą obłożnie chorą wymaga specjalistycznego sprzętu. Bez materaca przeciwodleżynowego ani rusz!

Chroniczna lub trwała niepełnosprawność oznacza wielkie zmiany w całym życiu pacjenta i jego najbliższej rodziny. Trzeba wypracować mnóstwo nowych nawyków – szczególne sytuacje wiążą się z osobami leżącymi, które nie są w stanie ruszyć się z łóżka. Zapewnienie chorym odpowiedniej opieki należy zacząć od przygotowania im komfortowych warunków codziennego funkcjonowania. Niezbędne w powyższej sytuacji artykuły medyczne zamówisz w sklepie Mega Medic.

Długotrwałe pozostawanie chorego w jednej pozycji stwarza poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia

Odleżyny stanowią jeden z podstawowych problemów osób o mocno ograniczonej mobilności – bez względu na wiek czy historię choroby. Nieprzerwany ucisk na skórę, mięśnie oraz tkankę kostną przyczynia się do powstawania postępującej martwicy. Specjaliści rozróżniają 5 etapów rozwoju tej groźnej przypadłości, stan odleżyn ocenia się na podstawie tzw. skali Torrance'a:

  1. lekkie, ale trwałe i bolesne w dotyku zaczerwienienia na skórze. Często trudno dostrzegalne, jednak nie wolno ich zlekceważyć.
  2. większa intensywność rumienia. Pojawiają się również pęcherze, obrzęk, punktowa temperatura ciała wyraźnie wzrasta w miejscach dotkniętych zmianami.
  3. wyraźne uszkodzenia mechaniczne skóry. Rany odleżynowe obejmują już całą jej grubość, na tkankach podskórnych tworzą się owrzodzenia.
  4. coraz rozleglejsze zmiany chorobowe, sięgające kości i mięśni. W ranach można dostrzec już początki martwicy tkanek.
  5. zaawansowany rozkład tkanki skórnej, mięśniowej, a także kości oraz stawów.

Co zrobić, aby powstrzymać tak niebezpieczny proces? Najlepiej zawczasu podłożyć materac przeciwodleżynowy pod ciało chorego i w ogóle nie dopuścić do pojawienia się pierwszych ran. Polecamy zapoznać się z naszym asortymentem urządzeń, które są w stanie skutecznie zapobiegać zmianom chorobowym.

Z pomocą konsultantów Mega Medic wybierzesz materac przeciwodleżynowy adekwatny do obecnych potrzeb

Specjalistyczny sprzęt ma kilka podstawowych odmian, każdy o nieco innej charakterystyce i sposobie działania. Podstawę stanowią materace pneumatyczne – posiadają wypełniane powietrzem komory, a specjalny aparat cyklicznie zmienia ciśnienie w ich wnętrzach. Tym samym zmienia się nacisk wywierany na ciało osoby leżącej. Do tej kategorii produktów zaliczają się zarówno materace rurowe, jak też bąbelkowe. Różnią się kształtem komór, a oba typy oferujemy w sklepie Mega Medic. Ponadto do wyboru są także materace przeciwodleżynowe statyczne. Powstają ze specjalnych pianek, które samoczynnie dostosowują się do kształtu ciała pacjenta. Bardzo często spotyka się w nich wypustki, działające komfortowo dla skóry. Sęk w tym, że taki materac musi być gruby na co najmniej 10 cm, poza tym ktoś musi dbać aby pacjent zmienił swoją pozycję. W przypadku materacy zmiennociśnieniowych nie ma takiej konieczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl