Opcje przeglądania

Wiele osób zastanawia się, jak leczyć bezdech senny. Często jest to niemożliwe bez odpowiednich akcesoriów oraz specjalnych aparatów, które ułatwiają prawidłowe oddychanie podczas snu. Nieleczony bezdech senny wywiera niszczący wpływ na ludzki organizm, w tym na układ krwionośny z mięśniem sercowym, ale również na mózg. Niestety w niektórych przypadkach może także spowodować nagłą śmierć nocną. W sklepie MegaMedic kupisz specjalne maski oraz aparat na bezdech senny, które odciążają organizm osoby dotkniętej tym schorzeniem!

BEZDECH SENNY

Bezdech senny – czym jest?

Bezdech senny jest zaburzeniem snu charakteryzującym się przerywanym oddychaniem lub poważnymi przerwami w oddychaniu podczas snu. Dochodzi do tego, gdy mięśnie gardła i języka nieprawidłowo się relaksują, blokując drogi oddechowe. Prowadzi to do chwilowego zatrzymania oddechu i może trwać od kilku sekund do nawet kilkudziesięciu sekund (czasem dłużej!) często wielokrotnie w ciągu nocy.

Skutki uboczne i ryzyka związane z bezdechem sennym obejmują wzrost ciśnienia krwi, zwiększone ryzyko chorób serca, udarów mózgu, cukrzycy oraz chroniczne zmęczenie. Przerywane oddychanie powoduje, że osoby cierpiące na bezdech senny nie osiągają głębokich, odświeżających etapów snu, co skutkuje nadmierną sennością w ciągu dnia, problemami z koncentracją i potencjalnie niebezpiecznym zmęczeniem.

Bez odpowiedniego leczenia, bezdech senny może prowadzić do poważnych, długoterminowych problemów zdrowotnych. Leczenie często obejmuje zmiany stylu życia, takie jak redukcja masy ciała i unikanie alkoholu przed snem, a także użycie specjalnych aparatów wspomagających oddychanie, takich jak CPAP (Continuous Positive Airway Pressure), które utrzymują drogi oddechowe otwarte podczas snu, zapobiegając przerwom w oddychaniu. Aparaty tego rodzaju oraz specjalne maski do tych urządzeń mamy w swojej ofercie!

Jak leczyć bezdech senny – aparaty i maski z naszej oferty!

Co pomaga na bezdech senny? Oczywiście zmiana stylu życia – prawidłowy sposób odżywiania, a więc nie tylko zdrowa dieta. Także odpowiednie nawyki żywieniowe. Rezygnacja z konsumpcji alkoholu czy nikotyny, aktywny tryb życia. To jednak często nie wystarcza, a bezdech senny wymaga nieco bardziej zaawansowanych środków.

W naszej ofercie znajdziesz aparaty do leczenia bezdechu sennego CPAP. Czym są i co mogą Ci zapewnić?

W MegaMedic kupisz zaawansowane urządzenia przeznaczone do leczenia bezdechu sennego. Wiele z nich ma bardzo korzystne cechy, które podnoszą komfort użytkowania i zapewniają bezpieczeństwo. Te cechy to między innymi:

  • podgrzewana rurka;
  • funkcja Wi-Fi;
  • inteligentne nawilżanie;
  • możliwość zdalnego monitorowania urządzenia z pomocą aplikacji.

Przejrzysty, kolorowy wyświetlacz ułatwia obsługę urządzenia. Funkcja FPS z kolei ułatwia proces wydychania podczas snu. Urządzenia są stosunkowo ciche, by nawet osoby wrażliwe na dźwięki mogły zasypiać bez większych kłopotów, gdy aparat jest włączony.

Modele, które u nas znajdziesz, są wyposażone w zbiorniki nawilżające i technologię kompensacji przecieków, zapewniając efektywną i komfortową terapię bezdechu sennego! Do aparatów CPAP potrzebna jest także maska na bezdech senny. W naszej ofercie znajdziesz:

  • maski podnosowe do tego typu aparatów;
  • maski twarzowe bez wspornika;
  • maski nosowe;
  • maski ustno-nosowe.

W ofercie MegaMedic dostępne są maski podnosowe umożliwiające użytkownikom swobodne oddychanie przez nos bez potrzeby zakrywania całej twarzy. Maski twarzowe bez wspornika zapewniają pełną swobodę ruchów twarzy, minimalizując przy tym uczucie ucisku i zwiększając komfort użytkowania. Maski nosowe, dzięki swojej kompaktowej budowie, skupiają się na dyskretnym i skutecznym dostarczaniu powietrza, będąc jednocześnie mniej inwazyjne dla użytkownika. Natomiast maski ustno-nosowe są przeznaczone dla osób, które oddychają przez usta podczas snu, zapewniając ciągłe i nieprzerwane dostarczanie powietrza zarówno przez nos, jak i usta.

Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były możliwe najbardziej wygodne w codziennym stosowaniu.

Zapraszamy Cię do przeglądania oferty aparatów na bezdech senny oraz masek do tychże aparatów, wierząc, że to właśnie w MegaMedic znajdziesz potrzebne urządzenia i akcesoria!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl