Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Aparaty do mierzenia ciśnienia dawniej i dziś

Pierwszy sfigmomanometr, znany obecnie pod nazwą ciśnieniomierza, został wynaleziony pod koniec XIX wieku przez włoskiego profesora pediatrii. Zaledwie kilka lat później, niemiecki lekarz patolog udoskonalił prowizoryczny model, poszerzając mankiet i tym samym zwiększając dokładność aparatu. W historii urządzenia swój udział miał również rosyjski chirurg, który dokonał modyfikacji metody pomiaru ciśnienia tętniczego, wprowadzając do sfigmomanometru stetoskop. Początkowo stosowano ciśnieniomierz rtęciowy, potem manualny zegarowy, następnie półautomatyczny. Współczesne modele zostały w pełni zautomatyzowane i wyposażone w funkcje, o jakich jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Najnowsze aparaty do mierzenia ciśnienia działają wykorzystując metodę oscylometryczną, umożliwiającą odczyt wartości z pełną dokładnością.

Co przyniosą kolejne lata? Tego możemy się tylko domyślać. Póki co, pozostaje nam korzystanie ze zmodernizowanych i ulepszonych urządzeń. A te wcale nie są prowizoryczne – ich możliwości przerastają oczekiwania użytkowników – pacjentów, cierpiących na problemy z krążeniem.

Innowacje, wprowadzone przez producentów ciśnieniomierzy

Nowoczesny aparat do mierzenia ciśnienia w mniej, niż minutę sprawdza i podaje trzy wartości:

  • ciśnienie skurczowe,
  • ciśnienie rozkurczowe,
  • puls (tętno).

Zostają one wyświetlone na dużym ekranie lub odczytane głosowo przez urządzenie. Pojemna pamięć, wskaźnik daty i godziny oraz maksymalna precyzja pomiaru uchodzą już za normę. Natomiast są opcje, o jakich niewiele osób słyszało. Wybrane ciśnieniomierze nie tylko podają wynik do informacji użytkownika, ale również go analizują. Takie funkcje, jak IHB (system identyfikujący nieregularny puls) czy wykrywanie migotania przedsionków zostały opracowane po to, by natychmiast ostrzec pacjenta o nieprawidłowościach. Automatyczny pomiar ciśnienia następuje w ciągu kilkunastu sekund, co jest ogromną oszczędnością czasu. Na podświetlanym wyświetlaczu cyfrowym LCD od razu pojawia się wynik, który zostaje zapamiętany i zapisany w pamięci urządzenia. Profesjonalne modele są wrażliwe na gwałtowne ruchy ręką i dają znać, że pomiar należy powtórzyć. Co ciekawe, naładowany akumulator pozwala wykonać nawet 2000 badań bez konieczności ładowania ciśnieniomierza. Z kolei wymienny mankiet to udogodnienie dla rodzin – dzieci powinny korzystać z węższych rękawów, a starsze osoby powinny dobrać mankiet do obwodu swojego ramienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl