Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zmierz temperaturę w jedną sekundę! Otrzymasz wiarygodny wynik

Już dawno minęły czasy, kiedy do sprawdzenia temperatury ciała, trzeba było leżeć bez ruchu, ściskając delikatny termometr pod pachą. Nowoczesne urządzenia zapewniają kontrolę bezdotykową, dokonując pomiaru w zaledwie sekundę. Taka wygoda, a zarazem oszczędność czasu, pozwalają szybciej przejść do zbijania temperatury, gdy ta jest podwyższona.

Termometr bezdotykowy to wygodny w użytkowaniu sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Przechowywany w apteczce zawsze będzie pod ręką, umożliwiając błyskawiczne mierzenie temperatury ciała, ale nie tylko. Z jego użyciem można sprawdzić choćby to, ile stopni Celsjusza panuje obecnie w pomieszczeniu, w którym przebywamy albo jaką temperaturę ma zupka, przygotowana dla maluszka. Uzyskany wynik jest niezakłócony, dużo bardziej dokładny niż te, jakie otrzymywaliśmy na termometrze rtęciowym.

Niezastąpiony, kiedy dziecko jest marudne i płacze

Każdy rodzic wie, że zmierzenie temperatury marudnemu dziecku graniczy z cudem. Maluch jest ruchliwy, płacze, wyrywa się. Zmuszanie go do trzymania termometru w określonym ułożeniu nie jest dobrym pomysłem. Mając do dyspozycji urządzenie bezdotykowe, wyglądem przypominające pistolet, nie potrzeba współpracy ze strony dziecka. Wystarczy zbliżyć urządzenie do jego czoła i nacisnąć przycisk. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu, natychmiast otrzymamy dokładny pomiar. Dziecko nawet nie poczuje, że coś się wydarzyło. To umożliwia kontrolowanie temperatury również podczas snu, bez konieczności wybudzania maluszka. Na wbudowanym wyświetlaczu od razu pojawi się wynik. W zależności od modelu urządzenia, może on być kolorowy – zielony, gdy temperatura jest prawidłowa, pomarańczowy, gdy podwyższona oraz czerwony, jeśli wynik okaże się niepokojąco wysoki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl