Artykuły
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

Niektórzy muszą przeprowadzać codzienne, regularne kontrole ciśnienia krwi. Czasem potrzeba wykonania pomiaru zachodzi w sytuacji, gdy dana osoba przebywa poza domem. Co powinniśmy wtedy zrobić? W pośpiechu wracać i narażać się na niepotrzebny stres, a może szukać najbliższej przychodni lub apteki, w której będzie możliwe zmierzenie ciśnienia? Nic z tych rzeczy. Rozwiązaniem okazuje się noszenie urządzenia przy sobie: w torebce, plecaku, a nawet... w kieszeni.

Wybieramy inhalator dla dziecka. Na co musimy zwrócić uwagę?

Przy zakupie inhalatora do nebulizacji, który ma być używany przez nasze dziecko, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie wybranych parametrów. Jeśli urządzenie nie spełni określonych wymagań, należy szukać dalej. Nawet, gdy cena nebulizatora będzie zachęcająca, a jego wygląd atrakcyjny dla malucha. Dowiedz się, jakie parametry mają znaczenie przy zakupie inhalatora.

Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Nie tylko na złamania i zwichnięcia. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach orteza na nadgarstek będzie niezastąpiona
Nie tylko na złamania i zwichnięcia. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach orteza na nadgarstek będzie niezastąpiona

Staw nadgarstkowy, stanowiący elastyczne spoiwo pomiędzy ramieniem a dłonią, należy do najbardziej narażonych na różne uszkodzenia części ludzkiego ciała. Wszystko z powodu wyjątkowo szerokiego zakresu ruchów, jakie są w tym miejscu wykonywane. W licznych przypadkach dostępne w sklepie Mega Medic ortezy na nadgarstek stanowią doskonałą alternatywę dla opatrunku gipsowego. Warto wiedzieć, w jakich innych okolicznościach okazują się nadzwyczaj użyteczne.

Stopień usztywnienia stabilizatora powinien zależeć od charakterystyki urazu oraz zaleceń lekarzy

To podstawowa sprawa, z której powinni zdawać sobie sprawę wszyscy pacjenci ortopedów oraz fizjoterapeutów. Postępowanie niezgodne ze wskazaniami medycznymi jedynie pogorszy stan zdrowia, dlatego stanowczo odradzamy eksperymentowanie na własną rękę. Każda oferowana w naszym sklepie internetowym orteza na nadgarstek posiada dokładnie określone przeznaczenie. Stosowanie ich w innych przypadłościach może osłabić wewnętrzne struktury. Oczywiście przedstawiciele Mega Medic wyjaśnią wszelkie wątpliwości, jednak decydujący głos należy do lekarza prowadzącego. Stabilizatory zwykle dzieli się na 3 rodzaje: miękkie, półsztywne oraz sztywne. Generalnie im poważniejszy uraz, tym większa „twardość” ortezy. Do złamań kości czy rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych należy stosować zupełnie inne artykuły, niż podczas rehabilitacji nadwyrężeń oraz zwichnięć. Osobną kategorię stanowią usztywniacze przeznaczone dla osób zmagających się z artretyzmem, reumatyzmem lub zapaleniem ścięgien.

Ortezy na na nadgarstek występują w wielu różnych odmianach. W sklepie Mega Medic znajdziesz właściwą

Jak widać po powyższych przykładach, wybranie właściwego akcesorium medycznego wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Tylko konsultacje z wykwalifikowanymi specjalistami pozwalają wskazać niezbędne cechy, które powinna mieć orteza na nadgarstek. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę podstawowe funkcje, jakie ma spełniać usztywniacz. Stabilizatory do zastosowań profilaktycznych ma inną charakterystykę, niż ortezy wykorzystywane w ramach rehabilitacji. Jeszcze inaczej wygląda sprzęt przeznaczony do aktywnego uprawiania sportu. Dużą rolę odgrywają także spodziewany czas i częstotliwość noszenia usztywniacza na rękę, a nawet waga pacjenta/użytkownika. O rodzaju oraz stopniu zaawansowania dokuczającej dolegliwości już nie wspominając.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl