Zadaj pytanie on-line

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nie tylko materac przeciwodleżynowy. Specjalne poduszki również zmniejszą ryzyko poważnych zmian u osoby leżącej
Nie tylko materac przeciwodleżynowy. Specjalne poduszki również zmniejszą ryzyko poważnych zmian u osoby leżącej

Wbrew temu, co się może wydawać niektórym zdrowym osobom, ciągłe leżenie w łóżku nie przysparza żadnej przyjemności. Przeciwnie, może prowadzić do poważnych dolegliwości, z niebezpiecznymi odleżynami na czele. To jednostka chorobowa związana z niedokrwieniem uciskanych tkanek miękkich, powodującym śmiertelnie groźną martwicę. W sklepie Mega Medic dysponujemy artykułami medycznymi, które zapewniają obłożnie chorym właściwe warunki. Do grona tych produktów należą przede wszystkim materace oraz poduszki przeciwodleżynowe.

Łokcie, kolana, pośladki, biodra. To tylko niektóre części ciała, którym warto zapewnić dodatkowe oparcie

Zmiany chorobowe związane z leżeniem bez ruchu w jednej pozycji wynikają ze stałego ucisku, jaki na tkanki wywierają z jednej strony podłoże, jako siła reakcji na masę, a z drugiej kościec. Te swoiste „kleszcze” wywołują dyskomfort, który u osoby zdrowej wymusiłby zmianę pozycji, przewrócenie się z boku na bok. Pacjenci o mocno ograniczonych zdolnościach ruchowych lub osłabionej wrażliwości na ból nie są w stanie tego zrobić, dlatego profilaktyka odgrywa tak istotną rolę. Podstawowym zadaniem, jakie spełnia materac przeciwodleżynowy, jest regularna zmiana siły nacisku wywieranego przez podłoże na ciało chorego. Produkty oferowane przez Mega Medic posiadają komory wypełnione powietrzem oraz specjalne pompy, które cyklicznie zmieniają ciśnienie w poszczególnych częściach materaca. Warto zwrócić również uwagę na poduszki, wypełniane okruchami styropianu lub gąbką. Dostosowują się do kształtu ciała, co pozwala na lepsze ukrwienie – wkłada się je m.in. pod łokcie, pięty, kostki, potylicę czy kość krzyżową.

Dynamiczny, komorowy materac przeciwodleżynowy zapewnia wysoki poziom ochrony oraz komfortu

Wygodne, prawidłowe ułożenie ciała to nie wszystko. Jednym z czynników, które sprzyjają powstawaniu odleżyn, jest stale zwiększony poziom wilgoci. Intensywne pocenie się, brak kontroli nad oddawaniem moczu, wymagają zwiększonej troski o podstawową higienę. Zanieczyszczona skóra okazuje się wyjątkowo podatna na macerację – wprawdzie artykuły medyczne nie zastąpią całkowicie profesjonalnej opieki, to są w stanie wydatnie wpłynąć na czynniki chorobotwórcze. Niektóre materace przeciwodleżynowe z asortymentu Mega Medic posiadają wbudowany system mikrowentylacji. Otwory o niewielkiej średnicy rzędu 2 milimetrów poprawiają przepływ powietrza wokół ciała pacjenta, co znacząco ułatwia odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Warto zwrócić także uwagę na pokrowce przepuszczające parę i zabezpieczające materac przed degradacją. Po więcej szczegółów technicznych zapraszamy do opisów poszczególnych produktów lub do konsultacji z naszą Obsługą Klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl