Najczęstsze urazy stawu skokowego. Stabilizator na kostkę będzie nieocenionym wsparciem w ich leczeniu i rehabilitacji

26 kości o najróżniejszych kształtach i rozmiarach, 107 mięśni o łącznej długości ok. 5,7 metra, ponad 1,5 kilometra naczyń krwionośnych, skomplikowany układ ruchomych stawów. Przez swoją budowę anatomiczną ludzka stopa stosunkowo często ulega rozmaitym uszkodzeniom, wywołującym przenikliwy ból i uniemożliwiającym prowadzenie wielu normalnych aktywności. Zwłaszcza staw skokowy wyróżnia się wysoką podatnością na urazy. Na blogu Mega Medic przybliżamy podstawowe rodzaje tych kontuzji. A także pokazujemy, dlaczego w takich przypadkach warto zakładać stabilizator na kostkę.

Jak działają ortezy zakładane na stopę? Ta wiedza pomoże w prawidłowym stosowaniu naszego sprzętu medycznego

Specjaliści dzielą urazy stawu skokowego na 3 podstawowe typy:

  • zwichnięcia – uszkodzenia w obrębie torebki stawowej oraz więzadeł. Do zwichnięć dochodzi w efekcie nieprawidłowego przeniesienia ciężaru ciała na stopę. Przyczyną może być zarówno wykonywanie gwałtownych ruchów podczas uprawiania sportu, jak i wszelkiego rodzaju nierówności pod nogami.

  • skręcenia – kontuzje związane stricte ze strukturami wzmacniającymi staw skokowy. Ortopedzi wyróżniają 3 typy skręceń: lekkie naderwanie, częściowe zerwanie oraz całkowite zerwanie więzadeł.

  • złamania – głębokie pęknięcia kości strzałkowej, skokowej, łódkowatej, sześciennej, klinowatej lub dolnej części piszczeli. W przypadku tak trudnych złamań najczęściej konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Dobrze dopasowany stabilizator na kostkę unieruchomi staw skokowy w adekwatnym stopniu. W ten sposób zapobiega się pogłębieniu urazu, stopa zostaje znacząco wzmocniona, a przy okazji orteza utrzymuje temperaturę w tej części ciała na optymalnym poziomie, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi i proces gojenia.

Eksperci Mega Medic radzą, na co zwrócić uwagę kupując stabilizator na kostkę. Cena to nie wszystko!

W pierwszej kolejności należy kierować się zaleceniami lekarzy, fizjoterapeutów etc. To oni znają dokładnie stan pacjenta, wiedzą zatem jakie kroki należy podjąć. Po uzyskaniu zaleceń fachowców zapraszamy do naszego sklepu, gdzie mamy szeroki wybór ortez stawu skokowego. Następnie należy znaleźć odpowiedni do konkretnej kontuzji model, zapewniający stopie maksymalną ochronę. Potem pozostaje znalezienie właściwego rozmiaru i złożenie zamówienia. Warto podkreślić, że w asortymencie Mega Medic posiadamy również stabilizatory na kostkę o uniwersalnym zastosowaniu. Pasujące do każdej stopy, bez względu na jej wielkość czy detale anatomiczne. Jednak nie każdy sprzęt będzie równie wszechstronny – w razie potrzeby nasi konsultanci służą specjalistycznym doradztwem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl