Artykuły
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

Niektórzy muszą przeprowadzać codzienne, regularne kontrole ciśnienia krwi. Czasem potrzeba wykonania pomiaru zachodzi w sytuacji, gdy dana osoba przebywa poza domem. Co powinniśmy wtedy zrobić? W pośpiechu wracać i narażać się na niepotrzebny stres, a może szukać najbliższej przychodni lub apteki, w której będzie możliwe zmierzenie ciśnienia? Nic z tych rzeczy. Rozwiązaniem okazuje się noszenie urządzenia przy sobie: w torebce, plecaku, a nawet... w kieszeni.

Wybieramy inhalator dla dziecka. Na co musimy zwrócić uwagę?

Przy zakupie inhalatora do nebulizacji, który ma być używany przez nasze dziecko, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie wybranych parametrów. Jeśli urządzenie nie spełni określonych wymagań, należy szukać dalej. Nawet, gdy cena nebulizatora będzie zachęcająca, a jego wygląd atrakcyjny dla malucha. Dowiedz się, jakie parametry mają znaczenie przy zakupie inhalatora.

Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Najczęstsze urazy stawu skokowego. Stabilizator na kostkę będzie nieocenionym wsparciem w ich leczeniu i rehabilitacji
Najczęstsze urazy stawu skokowego. Stabilizator na kostkę będzie nieocenionym wsparciem w ich leczeniu i rehabilitacji

26 kości o najróżniejszych kształtach i rozmiarach, 107 mięśni o łącznej długości ok. 5,7 metra, ponad 1,5 kilometra naczyń krwionośnych, skomplikowany układ ruchomych stawów. Przez swoją budowę anatomiczną ludzka stopa stosunkowo często ulega rozmaitym uszkodzeniom, wywołującym przenikliwy ból i uniemożliwiającym prowadzenie wielu normalnych aktywności. Zwłaszcza staw skokowy wyróżnia się wysoką podatnością na urazy. Na blogu Mega Medic przybliżamy podstawowe rodzaje tych kontuzji. A także pokazujemy, dlaczego w takich przypadkach warto zakładać stabilizator na kostkę.

Jak działają ortezy zakładane na stopę? Ta wiedza pomoże w prawidłowym stosowaniu naszego sprzętu medycznego

Specjaliści dzielą urazy stawu skokowego na 3 podstawowe typy:

  • zwichnięcia – uszkodzenia w obrębie torebki stawowej oraz więzadeł. Do zwichnięć dochodzi w efekcie nieprawidłowego przeniesienia ciężaru ciała na stopę. Przyczyną może być zarówno wykonywanie gwałtownych ruchów podczas uprawiania sportu, jak i wszelkiego rodzaju nierówności pod nogami.

  • skręcenia – kontuzje związane stricte ze strukturami wzmacniającymi staw skokowy. Ortopedzi wyróżniają 3 typy skręceń: lekkie naderwanie, częściowe zerwanie oraz całkowite zerwanie więzadeł.

  • złamania – głębokie pęknięcia kości strzałkowej, skokowej, łódkowatej, sześciennej, klinowatej lub dolnej części piszczeli. W przypadku tak trudnych złamań najczęściej konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Dobrze dopasowany stabilizator na kostkę unieruchomi staw skokowy w adekwatnym stopniu. W ten sposób zapobiega się pogłębieniu urazu, stopa zostaje znacząco wzmocniona, a przy okazji orteza utrzymuje temperaturę w tej części ciała na optymalnym poziomie, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi i proces gojenia.

Eksperci Mega Medic radzą, na co zwrócić uwagę kupując stabilizator na kostkę. Cena to nie wszystko!

W pierwszej kolejności należy kierować się zaleceniami lekarzy, fizjoterapeutów etc. To oni znają dokładnie stan pacjenta, wiedzą zatem jakie kroki należy podjąć. Po uzyskaniu zaleceń fachowców zapraszamy do naszego sklepu, gdzie mamy szeroki wybór ortez stawu skokowego. Następnie należy znaleźć odpowiedni do konkretnej kontuzji model, zapewniający stopie maksymalną ochronę. Potem pozostaje znalezienie właściwego rozmiaru i złożenie zamówienia. Warto podkreślić, że w asortymencie Mega Medic posiadamy również stabilizatory na kostkę o uniwersalnym zastosowaniu. Pasujące do każdej stopy, bez względu na jej wielkość czy detale anatomiczne. Jednak nie każdy sprzęt będzie równie wszechstronny – w razie potrzeby nasi konsultanci służą specjalistycznym doradztwem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl