Szczoteczka soniczna

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna nazywana jest również szczoteczką ultradźwiękową. Obecnie jest ona najnowszym osiągnięciem w kategorii szczoteczek elektrycznych. Jej nowoczesna budowa i działanie pozwala na mycie zębów w sposób, który jest nie tylko łatwiejszy, ale również bardziej skuteczny. Dzięki temu nawet osoby, które nie lubią albo poświęcają mało uwagi na tę codzienną czynność, w trakcie mycia zębów mają zapewnioną lepszą higienę jamy ustnej, która jest niezmiernie ważna w zapobieganiu wielu poważnym problemom stomatologicznym.

 

 

Zalety szczoteczek elektrycznych

Co ciekawe pierwsze próby budowy szczoteczki elektrycznej były dokonane jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym (Electro Massage Tooth Brush Company). Jednakże pierwsze prawdziwe sukcesy odniosły w latach 60.

W jednym z badań oszacowano, że codzienne stosowanie szczoteczek sonicznych do mycia zębów jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia płytki nazębnej o 11% w okresie 1-3 miesięcy oraz nawet 21% powyżej tego okresu. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że automatyczne ruchy główki o wysokiej częstotliwości dokładnie wymiatają zalegające jedzenie oraz nalot.

 

Silniczek szczoteczki Xiaomi

 

Szczoteczki soniczne a zwykłe szczoteczki elektryczne

Pierwsze szczoteczki ultradźwiękowe pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. Ich nazwa wynika z wysokiej częstotliwości pracy, która technicznie jest w rejestrze słyszalnym przez człowieka. W praktyce nie są one głośniejsze niż „zwykłe” szczoteczki elektryczne. Wyższa częstotliwość pracy zapewnia skuteczniejsze wymiatanie nalotu oraz resztek jedzenia za pomocą wielu, delikatnych ruchów. Zapobiega to recesji dziąseł i naruszaniu szkliwa zębów.

Wbudowany czasomierz pozwala na wykształcenie odpowiednich nawyków — przecież w trakcie mycia zębów często myślimy o np. naszych bieżących sprawach, co czasami skutkuje krótszym niż zalecany czasem mycia.


Dla kogo są szczoteczki soniczne?

Początkowo szczoteczki projektowano z myślą o osobach, które mają problemy z ruchami manualnymi i dla których samodzielne, prawidłowe czyszczenie zębów było trudne. Zalety szczoteczek sonicznych jednakże stały się oczywiste też dla innych odbiorców. Na przykład wbudowany czasomierz pomaga dzieciom poskromić niecierpliwość i myć zęby przez zalecany czas.

 

Korzystanie z jednego urządzenia przez różne osoby

Możliwe jest korzystanie z jednego urządzenia przez kilka osób. Wymiana główki jest bardzo łatwa i pozwala na codzienne stosowanie szczoteczki sonicznej przez kilka osób. Można zastosować różne kolory dla łatwego odróżnienia właściciela.

 

Główki szczoteczki Sarmocare w różnych kolorach.

 

Szczoteczki soniczne do mycia zębów z MegaMedic

W ofercie sprzedażowej mamy różne modele szczoteczek sonicznych przeznaczonych do dokładnego mycia zębów. Poniżej przedstawiamy jeden z popularniejszych modeli marki Sarmocare. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl