Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Poduszki z pamięcią, czyli wygodne modele do spania

Wśród najchętniej kupowanych, najlepiej rekomendowanych i najczęściej polecanych poduszek, znajdują się modele z tak zwaną pamięcią. Są to terapeutyczne poduszki ortopedyczne, wykonane z pianki poliuretanowej. Sprężysty materiał skutecznie podpiera szyję oraz kark, wypełniając wolne przestrzenie oraz zapewniając optymalną temperaturę głowy.

Stosowanie specjalistycznych poduszek umożliwia naturalne ułożenie kręgów, a co za tym idzie, rozluźnienie mięśni. Odciążona szyja zostaje wsparta na elastycznej piance i nie jest uciskana z żadnej strony, dzięki czemu po przebudzeniu czujemy się wypoczęci, bardzo odprężeni. Co więcej, termoaktywna pianka nie ulega odkształceniom i zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Opracowano ją w taki sposób, żeby nie uczulała – materiał chłonie drobnoustroje i wstrzymuje rozwój mikroorganizmów. Ergonomiczny kształt innowacyjnej poduszki z pamięcią wpływa korzystnie na kręgosłup, szyję, a także ramiona.

 

Zdrowotna poduszka ortopedyczna zapobiegnie chrapaniu

Piankowe poduszki pozwalają utrzymać naturalne krzywizny ciała i zagwarantować użytkownikowi odpowiednie podparcie szyi oraz głowy. Kształt, opracowany przez ortopedów i fizjoterapeutów, minimalizuje problemy z bezsennością, jak również z chrapaniem. Leczenie tych dolegliwości przebiega dużo szybciej, kiedy korzystamy z termoplastycznej poduszki ortopedycznej. Ułożenie głowy w prawidłowej pozycji uniemożliwia opadanie języka ku tyłowi i zapewnia dobry przepływ powietrza przez jamę ustną i gardło. Osoby, które śpią na specjalistycznej poduszce są o wiele bardziej wypoczęte. Ich sen staje się efektywniejszy, gdyż organizm lepiej się regeneruje, gdy w czasie spania przybieramy prawidłową postawę ciała.

W prowadzonym przez nas sklepie Mega Medic na Klientów czekają poduszki ortopedyczne o różnych kształtach. W asortymencie posiadamy profesjonalne modele do spania, jak też poduszki na plecy, do siedzenia oraz wałki i półwałki. Zajrzyj i wybierz coś dla siebie!


 

[product id="267, 1515, 1522"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl