Dowiedz się jak zapobiegać zespołowi cieśni nadgarstka i walczyć z jego negatywnymi skutkami. Przyda Ci się dobra orteza!

Tytułową neuropatię uciskową liczne grono specjalistów nie bez przyczyny uznaje za jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. O ile kiedyś zespół cieśni nadgarstka dotykał osoby cierpiące na choroby rematyczne, niedoczynność tarczycy, cukrzycę czy gruźlicę, to współcześnie w grupie ryzyka znajduje się zdecydowanie więcej ludzi. Podstawowa przyczyna: korzystanie z komputerów i smartfonów. Warto wyrobić sobie zdrowe nawyki pracy z tymi urządzeniami, a także nosić specjalne stabilizatory. Eksperci Mega Medic wyjaśnią dlaczego.

Orteza na nadgarstek pomoże złagodzić objawy i przywrócić dłoni pełną sprawność

Bezpośrednią przyczyną tytułowej przypadłości jest długotrwały, nienaturalny ucisk na znajdujący się w kanale kiści nerw. Na zespół cieśni nadgarstka są narażone zwłaszcza te osoby, które wykonują dużo identycznych ruchów rotacyjnych ręką lub trzymają dłoń w nienaturalnym położeni przez dłuższy czas. Czyli właśnie piszący na klawiaturze i użytkownicy urządzeń z ekranem dotykowym, ale również ludzie pracujący przy taśmie produkcyjnej lub montażowej. Również duże obciążenia stawów, typowe dla zawodów budowlańca lub szwaczki, należy uznać za jeden z czynników wywołujących tę chorobę. Radzimy, aby od czasu do czasu zrobić sobie krótką przerwę w pracy i wykonać parę ćwiczeń rozluźniających oraz rozciągających.

W przypadku wystąpienia pierwszych objawów – delikatnego drętwienia ramienia albo łokcia, nieznacznej utraty czucia w czubkach palców – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Jeżeli dolegliwość pozostaje jeszcze w mało zaawansowanym stadium, ortopeda prawdopodobnie zaleci noszenie stabilizatora. Orteza na nadgarstek usztywni kiść w pozycji funkcjonalnej, dzięki czemu ryzyko dalszego zwyrodnienia spadnie właściwie do zera.

W sklepie Mega Medic znajdziemy stabilizator spełniający Twoje oczekiwania. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni model!

Oczywiście sprzęt medyczny musi być perfekcyjnie dopasowany, żeby mógł w pełni spełniać swoją odpowiedzialną rolę. Najważniejsza jest prawidłowa diagnoza lekarska, o co w przypadku zespołu cieśni nadgarstka wcale nie tak łatwo. Daje symptomy podobne do innych chorób, warto zatem rozważyć zrobienie dodatkowych badań. W drugiej kolejności można zwrócić o poradę do konsultantów z naszego sklepu. Specjaliści Mega Medic, jeśli tylko poznają dokładne zalecenia lekarzy prowadzących, będą w stanie wskazać najwłaściwsze dla konkretnego przypadku wyroby medyczne. Jeśli chodzi o stabilizatory oraz ortezy na nadgarstek, ich konstrukcje przeznaczone dla prawej i lewej dłoni mogą wyglądać zupełnie inaczej. To ważny, acz czasami i przez niektórych lekceważony szczegół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl