Czy przy zwichnięciu nadgarstka konieczny jest opatrunek gipsowy? Nie, czasami wystarcza noszenie ortezy
Czy przy zwichnięciu nadgarstka konieczny jest opatrunek gipsowy? Nie, czasami wystarcza noszenie ortezy

Orteza na nadgarstek stabilizuje strukturę stawu w pozycji funkcjonalnej i nie obciąża kończyny

Wśród artykułów medycznych dostępnych w sklepie Mega Medic stabilizatory na ręce zajmują szczególną pozycję. Budowa poszczególnych części wymaga zarówno idealnie dopasowanych rozwiązań konstrukcyjnych, jak również stosowania właściwych materiałów. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj neopren – elastyczny, a zarazem wytrzymały i utrzymujący kończynę w pożądanej pozycji. Taka orteza na nadgarstek gwarantuje optymalną kompresję, co stwarza doskonałe warunki dla naturalnych procesów regeneracyjnych. Koniecznie trzeba w tym miejscu podkreślić, że maksymalnie efektywne wsparcie rekonwalescencji możliwe tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy stabilizator założy się w prawidłowy sposób. Zazwyczaj producenci ortez pokazują go na opakowaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy fachową pomocą.

Stabilizatory stawu promieniowo-nadgarstkowego pozwala utrzymać optymalną temperaturę ciała

Kolejną dużą zaletą, jaką wyróżniają się neoprenowe ortezy na nadgarstek, jest ich doskonała izolacja cieplna. W przeciwieństwie do gipsu, nie ma mowy o miejscowym niedogrzaniu uszkodzonych części ciała. Dzięki zaawansowanym właściwościom termicznym stabilizatory, jakie można zamówić w Mega Medic, poprawiają ukrwienie tkanek w punktach newralgicznych dla procesu rehabilitacji. Ciepło emitowane przez ciało zostaje zatrzymane w strukturach materiału, co działa stymulująco na krążenie i odbudowę naruszonych struktur.

Zaznaczamy, aby wybierając ortezę na nadgarstek wcześniej dokładnie skonsultować swoją decyzję z lekarzem prowadzącym. Każdy uraz ma swoją specyfikę, bez specjalistycznej wiedzy ortopedycznej nie da się wskazać dopasowanego rozwiązania. Dysponując konkretnymi wytycznymi, można śmiało odwiedzić internetowy sklep Mega Medic w poszukiwaniu konkretnego typu oraz rozmiaru stabilizatora. Zachęcamy także do kontaktowania się z naszą Obsługą Klienta – chętnie doradzimy i szczegółowo przedstawimy właściwości każdego modelu stabilizatorów.


Polecane produkty na naszym sklepie medycznym

[product id="597, 152, 196"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl