Artykuły
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

Niektórzy muszą przeprowadzać codzienne, regularne kontrole ciśnienia krwi. Czasem potrzeba wykonania pomiaru zachodzi w sytuacji, gdy dana osoba przebywa poza domem. Co powinniśmy wtedy zrobić? W pośpiechu wracać i narażać się na niepotrzebny stres, a może szukać najbliższej przychodni lub apteki, w której będzie możliwe zmierzenie ciśnienia? Nic z tych rzeczy. Rozwiązaniem okazuje się noszenie urządzenia przy sobie: w torebce, plecaku, a nawet... w kieszeni.

Wybieramy inhalator dla dziecka. Na co musimy zwrócić uwagę?

Przy zakupie inhalatora do nebulizacji, który ma być używany przez nasze dziecko, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie wybranych parametrów. Jeśli urządzenie nie spełni określonych wymagań, należy szukać dalej. Nawet, gdy cena nebulizatora będzie zachęcająca, a jego wygląd atrakcyjny dla malucha. Dowiedz się, jakie parametry mają znaczenie przy zakupie inhalatora.

Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Czy przy zwichnięciu nadgarstka konieczny jest opatrunek gipsowy? Nie, czasami wystarcza noszenie ortezy
Czy przy zwichnięciu nadgarstka konieczny jest opatrunek gipsowy? Nie, czasami wystarcza noszenie ortezy

Im większy zakres ruchomości danej części ciała, tym bardziej narażona jest na rozmaite urazy. Naciągnięte ścięgna, naciągnięte mięśnie, przemieszczenie jednej kości względem drugiej... to tylko część możliwych scenariuszy. Nadgarstki z całą pewnością należą do grupy podwyższonego ryzyka. Standardową procedurą w takich przypadkach jest unieruchomienie oraz usztywnienie stawu. Opatrunek gipsowy powinno stosować się przy szczególnie poważnych uszkodzeniach – do pozostałych dolegliwości często w zupełności wystarczy stabilizator.

Orteza na nadgarstek stabilizuje strukturę stawu w pozycji funkcjonalnej i nie obciąża kończyny

Wśród artykułów medycznych dostępnych w sklepie Mega Medic stabilizatory na ręce zajmują szczególną pozycję. Budowa poszczególnych części wymaga zarówno idealnie dopasowanych rozwiązań konstrukcyjnych, jak również stosowania właściwych materiałów. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj neopren – elastyczny, a zarazem wytrzymały i utrzymujący kończynę w pożądanej pozycji. Taka orteza na nadgarstek gwarantuje optymalną kompresję, co stwarza doskonałe warunki dla naturalnych procesów regeneracyjnych. Koniecznie trzeba w tym miejscu podkreślić, że maksymalnie efektywne wsparcie rekonwalescencji możliwe tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy stabilizator założy się w prawidłowy sposób. Zazwyczaj producenci ortez pokazują go na opakowaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy fachową pomocą.

Stabilizatory stawu promieniowo-nadgarstkowego pozwala utrzymać optymalną temperaturę ciała

Kolejną dużą zaletą, jaką wyróżniają się neoprenowe ortezy na nadgarstek, jest ich doskonała izolacja cieplna. W przeciwieństwie do gipsu, nie ma mowy o miejscowym niedogrzaniu uszkodzonych części ciała. Dzięki zaawansowanym właściwościom termicznym stabilizatory, jakie można zamówić w Mega Medic, poprawiają ukrwienie tkanek w punktach newralgicznych dla procesu rehabilitacji. Ciepło emitowane przez ciało zostaje zatrzymane w strukturach materiału, co działa stymulująco na krążenie i odbudowę naruszonych struktur.

Zaznaczamy, aby wybierając ortezę na nadgarstek wcześniej dokładnie skonsultować swoją decyzję z lekarzem prowadzącym. Każdy uraz ma swoją specyfikę, bez specjalistycznej wiedzy ortopedycznej nie da się wskazać dopasowanego rozwiązania. Dysponując konkretnymi wytycznymi, można śmiało odwiedzić internetowy sklep Mega Medic w poszukiwaniu konkretnego typu oraz rozmiaru stabilizatora. Zachęcamy także do kontaktowania się z naszą Obsługą Klienta – chętnie doradzimy i szczegółowo przedstawimy właściwości każdego modelu stabilizatorów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl