Co zrobić i jakie ćwiczenia wykonywać po uszkodzeniu więzadeł w kolanie? Zobacz, dlaczego niezbędny będzie też stabilizator

Kolano jest jedną z najbardziej narażonych na bolesne urazy części ludzkiego ciała. Wynika to ze skomplikowanej budowy, dużej liczby rozmaitych struktur wewnętrznych stawu oraz szerokiego zakres ruchów rotacyjnych. Naciągnięcie, naderwanie lub całkowite zerwanie więzadeł należy do wyjątkowo częstych kontuzji wśród sportowców. O ile jednak profesjonaliści mogą liczyć na szybką i kompleksową opiekę medyczną, tak szary Kowalski musi odstać swoje w kolejkach. Dlatego wykonywanie odpowiednich ćwiczeń we własnym domu jest tak istotne dla prawidłowej rehabilitacji.

Solidny stabilizator na kolano stanowi ważny element leczenia zachowawczego i późniejszej rekonwalescencji

Uszkodzenie więzadeł kolanowych objawia się m.in. utratą stabilności podczas stawiania kroków, obrzękiem oraz bólem. Bez względu na stopień urazu, na początek polecamy zastosować się do 4-etapowej metody RICE:

 

Rest – odpoczynek. Optymalnie w pozycji leżącej, aby nie przeciążać niesprawnego stawu.

  • Ice – lód. Nieodzowny do schłodzenia bolącego miejsca i zmniejszenia opuchlizny

  • Compression – kompresja. Ucisk na kolano skutecznie przeciwdziała wysiękowi, czyli zbieraniu się płynów w okolicach dotkniętych urazem.

  • Elevation – podniesienie kolana powyżej klatki piersiowej poprawi krążenie krwi w newralgicznych punktach.

     

Po wizycie u lekarza ten zdecyduje, czy niezbędna będzie operacja i chirurgiczna rekonstrukcja, czy też trzeba będzie zastosować bardziej zachowawcze procedury. W każdym przypadku konieczny będzie stabilizator na kolano ograniczający wykonywanie zbędnych ruchów, co pozwala na szybszą regenerację włókien więzadła. Fizjoterapeuta zaleci też stosowny trening fizyczny – niektóre czynności, na przykład ćwiczenia z użyciem piłki gimnastycznej czy powolne przechodzenie ze stania do siadu, można dodatkowo wykonywać w domu.

Wysoka jakość w przystępnej cenie. W sklepie Mega Medic znajdziesz dokładnie taki sprzęt, jakiego potrzebujesz

W niektórych przypadkach konieczne będzie noszenie ortezy nawet przez 2-3 tygodnie praktycznie non stop, również w nocy. Dlatego powrót do zdrowia będzie niemal niemożliwy bez sprzętu medycznego spełniającego wyśrubowane standardy – takie akcesoria można znaleźć w naszym asortymencie. Bardzo ważne jest dopasowanie stabilizatora do cech osobistych. Właściwy rozmiar ortezy ustala się poprzez zmierzenie obwodu kolana. Nie wszyscy producenci wykorzystują identyczną skalę, więc przez złożeniem zamówienia w Mega Medic zalecamy dokładnie sprawdzić właściwą tabelę. W karcie produktu można też znaleźć szczegółowe informacje na temat prawidłowego zakładania, prania czy specyfikacji materiałów, z których wykonane są nasze stabilizatory na kolano.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl