Wszystko co musisz wiedzieć o elektrycznej szczoteczce do zębów i jej zaletach
Wszystko co musisz wiedzieć o elektrycznej szczoteczce do zębów i jej zaletach

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ELEKTRYCZNEJ SZCZOTECZCE DO ZĘBÓW I JEJ ZALETACH

Szczotkowanie zębów to podstawowa rutyna w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł. Bez dobrej szczoteczki do zębów możesz narazić się na złą higienę jamy ustnej, a co za tym idzie, narazić się na konsekwencje, takie jak choroby dziąseł i próchnica. Jednak najważniejsze pytanie brzmi: czy trzymać się szczoteczki manualnej, czy kupić elektryczną szczoteczkę do zębów? 

Według American Dental Association (ADA) żadna zdefiniowana granica nie odróżnia jednej od drugiej. Mogą zarówno skutecznie czyścić zęby, jak i usuwać płytkę nazębną.

 

Jednak chociaż oba mogą być skuteczne w tym zadaniu, nie ma wątpliwości, że elektryczne szczoteczki do zębów ułatwią i przyspieszą rutynową pielęgnację jamy ustnej. Nawet niektórzy naukowcy spekulowali, że ludzie używający elektrycznych szczoteczek do zębów mają zdrowsze dziąsła i są mniej narażeni na próchnicę.

 

JAKIE SĄ RODZAJE ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW?

Istnieją trzy główne typy elektrycznych szczoteczek do zębów i są one klasyfikowane według sposobu ich działania (częstotliwości).

 

OSCYLACYJNO-OBROTOWE

Ten rodzaj szczoteczki elektrycznej nie ma kształtu tradycyjnej szczoteczki manualnej. Zamiast tego ma małą okrągłą główkę szczoteczki, która obraca się lub oscyluje, aby oczyścić zęby i usunąć płytkę nazębną. Kształt tej szczoteczki jest podobny do tego, którego dentyści używają do usuwania płytki nazębnej.

 

Unikalna struktura tej elektrycznej szczoteczki do zębów pozwala włosiu dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i skutecznie usunąć płytkę nazębną bez wywierania dodatkowego nacisku na zęby i dziąsła.

 

SZCZOTECZKA SONICZNA

Szczoteczki soniczne są zupełnie inne, ponieważ poruszają się z bardzo dużą prędkością, wystarczająco szybko, aby emitować wibracje i fale o wysokiej częstotliwości. Ich typowa częstotliwość waha się od 200 do 400 Hz, co odpowiada 24 000–48 000 ruchów na minutę. Opierają się na tym zamiatającym ruchu, aby usunąć płytkę nazębną i oczyścić zęby, dzięki czemu jest bardziej wydajny niż inne szczoteczki do zębów.

 

ULTRADŹWIĘKOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Jest to najnowszy model elektrycznej szczoteczki do zębów, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do czyszczenia zębów. Emituje fale o znacznie wyższej częstotliwości niż dźwiękowe (zwykle ponad 20 000 Hz lub 2,4 miliona MPM). Wibracje tej szczoteczki pomagają rozbijać łańcuchy bakteryjne w płytce nazębnej i zapobiegać ich przyczepianiu się do zębów.

 

SZEŚĆ ZALET ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW

Elektryczne szczoteczki do zębów rzeczywiście oferują wiele doskonałych korzyści, co czyni je bardziej atrakcyjnymi niż ich manualne odpowiedniki. Niektóre z tych zalet obejmują:

 

  • LEPSZE USUWANIE PŁYTKI PŁYTOWEJ W PORÓWNANIU Z SZCZOTECZKĄ RĘCZNĄ.

Dzięki technologicznie opracowanej główce elektrycznej szczoteczki do zębów możesz uzyskać czystsze i wolne od płytki nazębnej zęby, co prowadzi do zdrowszych dziąseł i zębów oraz eliminuje nieświeży oddech.

 

  • WBUDOWANE LICZNIKI I STYMULATORY OPTYMALIZUJĄCE CZAS SZCZOTKOWANIA.

Jest to jedna z najbardziej udoskonalonych zalet używania szczoteczek elektrycznych. Włączenie do nich timerów pomaga wprowadzić zdrowy nawyk mycia przez odpowiednią ilość czasu.

 

  • POMOCNE DLA OSÓB Z OGRANICZONĄ SPRAWNOŚĆIĄ RUCHOWĄ

Elektryczne szczoteczki do zębów są idealne dla osób o ograniczonej lub upośledzonej sprawności ruchowej, ponieważ wykonują większość pracy za Ciebie. Osoby z problemami z nadgarstkiem lub dłonią mogą mieć trudności z używaniem ręcznej szczoteczki, ponieważ wywiera ona zbyt duży nacisk na punkty nacisku. Elektryczne szczoteczki do zębów są idealne dla osób z zespołem cieśni nadgarstka, artretyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Z łatwością będą prawidłowo szczotkować.

 

  • RÓŻNE GŁOWICE SZCZOTKI I RÓŻNE TRYBY CZYSZCZENIA

Większość elektrycznych szczoteczek do zębów ma wymienne końcówki i tryby czyszczenia, które pomagają osiągnąć różne rezultaty. Niektóre główki szczoteczek są idealne do wybielania zębów, czyszczenia języka, głębokiego czyszczenia, wrażliwych zębów i pielęgnacji dziąseł. Dokładna nazwa i czas ich trwania są różne - podobnie jak ilość mocy i wynikające z niej pociągnięcia szczoteczki oraz zastosowany ruch.

 

  • STAŁE I JEDNOLITE DOSTARCZANIE MOCY PRZEZ SZCZOTKĘ

Mycie ręcznymi szczoteczkami do zębów zależy od ułożenia i ruchu dłoni. Podczas szczotkowania czynność ta nie pozwala wywierać stałego nacisku na zęby i dziąsła. Tymczasem w przypadku szczoteczek elektrycznych uzyskuje się ten sam ruch włosia i szczoteczki (aż do wyczerpania mocy).

 

  • ŁATWE I PRZYJEMNE W UŻYCIU DLA DZIECI

Nauczenie dzieci szczotkowania zębów może być trudne, ale nauczenie ich używania elektrycznej szczoteczki do zębów jest łatwiejsze. Większość szczoteczek do zębów dla dzieci jest wyposażona w łączność Bluetooth, dzięki której szczotkowanie może być przyjemnością, a niektóre modele odtwarzają nawet dźwięki wskazujące czas rozpoczęcia i zakończenia.

 

OPTYMALNE FUNKCJE, NA KTÓRE NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE ELEKTRYCZNEJ SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW

Kupując odpowiednią elektryczną szczoteczkę do zębów, zwróć uwagę na kilka cech:

 

LICZBA OBROTÓW SZCZOTKI NA MINUTĘ (BPM)

Im więcej pociągnięć szczoteczką, tym skuteczniej szczoteczka elektryczna będzie usuwać płytkę nazębną i bakterie. Zwróć uwagę na oscylacyjno-obrotowe szczoteczki do zębów o prędkości od około 1300 do 8000 uderzeń na minutę. Tymczasem szczoteczki soniczne powinny mieć około 24 000 uderzeń na minutę lub więcej.

 

RÓŻNORODNOŚĆ TRYBÓW CZYSZCZENIA

Niektóre elektryczne szczoteczki do zębów mają więcej niż jeden tryb czyszczenia. Możesz również mieć możliwość dostosowania poziomów wibracji w niektórych szczoteczkach sonicznych. Aby uzyskać lepsze wrażenia podczas szczotkowania, powinieneś kupić taki, który oferuje te różne tryby, dzięki czemu możesz dostosować jego efekty do swoich preferencji.

 

TIMER I CZUJNIKI CIŚNIENIA

Wybierz elektryczną szczoteczkę do zębów z 2-minutowym zegarem, który śledzi zalecany czas szczotkowania. Elektryczna szczoteczka do zębów z czujnikami nacisku jest również korzystna, ponieważ ostrzeże Cię, gdy zastosujesz zbyt duży nacisk, który może uszkodzić dziąsła.

 

SPOSÓB ŁADOWANIA

Dwa rodzaje metod ładowania to orientacyjne i USB. Ładowanie indykacyjne pozwala ładować szczoteczkę w specjalnej kapsułce, natomiast do ładowania przez USB potrzebny jest port USB.


[product id="2056, 2061, 3027, 2844, 3030, 2062, 2058"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl