Opcje przeglądania

Wkładki ortopedyczne i podpiętki silikonowe od MegaMedic

W ofercie MegaMedic znaleźć można zarówno wkładki ogólnego użytku, jak i te bardziej wyspecjalizowane, na przykład posiadające wysklepienie, czy stosowane na przykład w przypadku płaskostopia poprzecznego. Niektóre spośród nich zostały wykonane z materiałów hipoalergicznych, co niewątpliwie stanowi dodatkowy atut. W razie potrzeby można też u nas znaleźć wkładki antypoślizgowe, stosowane najczęściej w przypadku butów na obcasie (również wtedy, gdy obcas ten jest dość wysoki). Wkładki to jednak nie wszystko, odwiedzając nasz sklep, możesz zakupić również podpiętki silikonowe, przydające się do utrzymania prawidłowej pozycji stopy, a przy okazji działające amortyzująco – co może być szczególnie przydatne dla osób, którym doskwierają bóle kolan. Co ważne, mamy też podpiętki silikonowe dostosowane do wymagań ludzi chorych na cukrzycę. Część z modeli posiada też dodatkowe modyfikacje, w tym na przykład miękki silikon w bocznej części, świetnie łagodzący ewentualne otarcia czy uciskanie. Jeśli natomiast ktoś zamiast tradycyjnych podpiętek korytkowych woli je w wersji U-kształtnej, także będzie mógł coś u nas znaleźć.

 

Wady postawy, a stosowanie wkładek ortopedycznych do butów

Współcześnie mamy do czynienia z powszechnym występowaniem wad postawy. Niektóre z nich wiążą się z siedzącym trybem życia lub zbyt małą ilością zdrowego ruchu. Inne spowodowane są dyspozycjami genetycznymi, chorobami zwyrodnieniowymi lub nieprawidłową budową aparatu ruchu. W tej kategorii oferujemy wkładki ortopedyczne do butów, które ułatwiają wygodne przemieszczanie się pieszo, łagodzą ból i sprzyjają poprawie postawy ciała w przypadku wszelkich kłopotów dotyczących kończyn dolnych.

 

Jeśli masz problemy z prawidłowym układaniem stóp w trakcie chodzenia, rozważ zastosowanie specjalistycznych rozwiązań w postaci ortopedycznych wkładek do butów. Wykonano je właśnie po to, aby pomóc w przypadku różnych przypadłości, w związku z czym zadbano w nich nie tylko o wygodę, lecz również o kwestie zdrowotne. Przekłada się to między innymi na zastosowany materiał, ale i sposób profilowania. 

 

Odpowiednio dobrana wkładka ortopedyczna poprawia komfort życia

Ból wywołany nieprawidłowym chodem potrafi skutecznie uprzykrzyć codzienność. Wie o tym każdy, kto zmaga się z płaskostopiem, koślawością lub szpotawością kolan oraz haluksami. Na szczęście istnieją nowoczesne, skuteczne i przy tym niedrogie rozwiązania, które oferujemy do zakupu klientom naszego sklepu. Stosując niepozorne podpiętki do butów czy separatory międzypalcowe typu klin można nie tylko pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, ale i znacząco spowolnić postępującą degenerację aparatu ruchu. 

 

Asortyment zgromadzony w tej kategorii jest bardzo różnorodny i dostosowany do potrzeb osób o różnych dolegliwościach. Przykładem produktu o skutecznym oddziaływaniu na komfort użytkownika są silikonowe wkładki do butów z wysklepieniem poprzecznym i podłużnym wykonane z wysokiej jakości tworzywa, korygujące płaskostopie. Nowatorskie podpiętki korytkowe z miększym silikonem na środku na ostrogi piętowe polecamy wszystkim, którzy zmagają się z tym charakterystycznym, bolesnym wyrostkiem kostnym. Z kolei wkładki antypoślizgowe do butów na obcasie pod piętę przydadzą się eleganckim paniom pragnącym pogodzenia atrakcyjnego wyglądu oraz maksymalnej wygody stóp. 

 

Dobre wkładki ortopedyczne sprawiają, że każde buty będą wygodne

Czasami ból i pieczenie stóp pojawiają się w związku z nieodpowiednio dobranym obuwiem. Częste chodzenie na obcasach, nadwaga lub źle wyprofilowane obuwie to tylko niektóre z przyczyn potencjalnego dyskomfortu. Jako remedium można zastosować dostępne na naszej stronie podpiętki silikonowe u-kształtne, podpiętki z miękkim silikonem z boku pięty lub uśmierzającą ból podkładkę silikonową metatarsalną pod śródstopie, mocowaną na palcu. Wymienione artykuły stosujemy w określonych sytuacjach z polecenia terapeuty, gdyż mogą one wpływać na mechanikę chodu i ustawienie obręczy miednicznej. 

 

Artykuły ochronne zabezpieczają delikatną skórę stóp

Aktywności sportowe, tryb życia lub osobnicze uwarunkowania mogą prowadzić do nadwrażliwości skóry, powstawania odcisków, nagniotków i otarć stóp. W naszej ofercie znajdują się praktyczne akcesoria wspomagające komfort oraz bezpieczeństwo tej części ciała. Godne polecenia elastyczne skarpetki ochronne na piętę wyłożone silikonem nie tylko pochłaniają wstrząsy i wspomagają uśmierzanie bólu pięt, lecz także usztywniają staw skokowy, co zabezpiecza go y w trakcie zmagań sportowych. Z kolei elastyczna tuba ochronna na palce z silikonowymi poduszeczkami tworzy delikatną barierę pomiędzy problematycznym obszarem palca a obuwiem, pozwalając na pełen komfort nawet w przebiegu urazów i otarć. W naszym sklepie znajdują się setki produktów poprawiających komfort pacjentów, warto więc przyjrzeć tej bogatej ofercie i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl