Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Pulsoksymetry medyczne

Regularny pomiar zawartości tlenu w krwi jest ważny nie tylko w szpitalach i innych placówkach medycznych, ale również w domu. Pozwala odpowiednio wcześnie przedsięwziąć odpowiednie działania, dzięki czemu pacjent może uniknąć poważniejszych objawów. Wykonanie takiego badania w warunkach domowych umożliwia pulsoksymetr, który w naszym sklepie występuje w zróżnicowanych odmianach. Sprawdź, na co możesz się zdecydować i wybierz najlepszy sprzęt.

 

PULSOKSYMETRY

Do czego służy pulsoksymetr? Co to jest? Co mierzy?

Choć wydawać się może, że mowa jest o skomplikowanej aparaturze, w rzeczywistości to kompaktowe urządzenie elektroniczne, które zmieści się w każdej szafce, szufladzie czy torebce. Pulsoksymetr wykonuje pomiar ilości tlenu w krwi (saturacja). A czasem także pulsu. Wyniki pomiaru są ważne w przeciwdziałaniu objawom różnych chorób (np. takich jak koronawirus).

 

Jak działa ten sprzęt? Zasada działania urządzenia związana jest z generowaniem światła czerwonego lub podczerwonego. Żeby określić poziom tlenu, pulsoksymetr oblicza różnice pochłaniania emitowanego światła przez hemoglobinę. Na podstawie zebranych informacji, przedstawia końcowych (najczęściej w procentach), który należy porównać z konkretną normą.

 

Pulsoksymetry medyczne – jaki wybrać? Gdzie kupić?

W takich miejscach jak apteka tego typu urządzenia przeważnie występują w podobnych do siebie modelach. W naszym sklepie MegaMedic znajdziesz sprzęty świetnie dopasowane pod względem wyglądu oraz sposobu użycia.

 

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się puloksymetr medyczny napalcowy. Jak sama nazwa wskazuje, nakłada się go na palec. Tyle wystarczy, by w sposób przeprowadzić badanie. Modele napalcowe są wyposażone w wygodne wyświetlacze, które pozwalają odczytać wyniki badania. Zróżnicowane są one między innymi pod względem wyglądy. Na który palec trzeba je założyć? Na wskazujący, dowolnej ręki.

 

To jednak nie wszystko. W katalogu sklepu znajdziesz również specjalny zegarek z paskiem, który zawiera wbudowany pulsoksymetr. Stanowi on świetny wybór dla osób aktywnych fizycznie, chcących wykonywać badania przed, w trakcie i po treningu.

 

Jak czytać wyniki? Jak używać?

Skoro wiadomo już, jaki kupić pulsoksymetr, należy zastanowić się, jak odczytać przedstawiane przez niego wartości. Dla osób zdrowych i dorosłych prawidłowy wynik saturacji mieści się w przedziale 95-98%. Dla dzieci i dla niemowląt wynosi on 91-96%, natomiast dla seniora 94-98%.

 

Działanie pulsoksymetra pozwala więc zdiagnozować hipoksemię, czyli zbyt niski poziom tlenu we krwi. W przypadku nieprawidłowych wartości warto zgłosić się do lekarza. Zwłaszcza gdy mowa jest o dolegliwościach, jakie niesie za sobą covid. Dzięki oferowanym przez nas urządzeniom ciągły pomiar tego typu parametrów okaże się znacznie ułatwiony, dlatego warto się na nie zdecydować.

 

Oczywiście dobry sprzęt powinien w czytelny sposób przedstawiać kluczowe parametry i gwarantować prawidłowe wartości. Potwierdzeniem tego są rozmaite normy. Nasz sklep medyczny oferuje wyłącznie urządzenia z certyfikatem. Chcąc kompleksowo zadbać o zdrowie, oprócz pulsoksymetrów warto sprawdzić także koncentratory tlenu oraz wysokiej jakości ciśnieniomierze, występujące w dwóch wersjach - nadgarstkowe oraz naramienne. Zapraszamy serdecznie do przejrzenia asortymentu sklepu oraz do zakupów, bo zdrowy człowiek, to szczęśliwy człowiek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl