Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

termometr bezkontaktowy RAK-FI03

3987.jpg
  • promocja
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 119,00 zł 129,00 zł 119.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Bezkontaktowy termometr medyczny


 

Termometr na podczerwień umożliwia szybki i precyzyjny pomiar temperatury ciała , otoczenia i przedmiotów. Mierzy temperaturę czoła w domu lub szpitalu, u każdego, zarówno u niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

Wysokiej jakości termometr, skonstruowany z zastosowaniem najnowszej technologii, testowany zgodnie z międzynarodowymi standardami. (termometr na podczerwień bazuje na zależności między temperaturą obiektu a a wysyłanym przez niego promieniowaniem podczerwonym. Energia promieniowania i rozkład długości fal są ze sobą ściśle związane. Np. gdy czoło ma temperaturę 36-37ºC emituje fale podczerwone o długości 9-13um. Bazując na tej zasadzie możemy dokładnie zmierzyć temperaturę.

Dzięki unikalnej technologii, termometr może dostarczać stabilne, wolne od zakłóceń odczyty dla każdego pomiaru. Produkt przeszedł testy producenta na niezawodność i trwałość. Średni czas bezusterkowego użytkowania to 1000 godzin. Termometr spełnia standardy UE dla pomiarów klinicznych wykazując powtarzalność z błędem pomiarowym nie większym niż 0,3ºC.

Termometr pozwala na na prosty i szybki pomiar temperatury ciała. Wystarczy skierować sondę na na środek czoła w odległości 1-5 cm i nacisnąć przycisk start. Sygnał dźwiękowy poinformuje o dokonaniu pomiaru, który pojawi się na wyświetlaczu. Równocześnie kolorowy podświetlacz  poinformuje nas, czy mamy temperaturę w normie, stan podgorączkowy czy gorączkę.

Należy pamiętać o tym, że temperatura czoła, tak jak dowolnego miejsca na skórze może różnić się od temperatury wnętrza ciała. Temperaturę należy mierzyć tak, aby uniknąć wszelkich zakłóceń mogących wpłynąć na wynik (nie dotykać pacami soczewki sondy aby jej nie zabrudzić, przed pomiarem osuszyć czoło i odsunąć włosy; po wysiłku fizycznym, jedzeniu lub kąpieli odczekać ok. 30min, termometr i obiekt pomiaru powinny znajdować się w tych samych warunkach otoczenia przez ok. 30min)

Termometr na podczerwień umożliwia szybki i precyzyjny pomiar temperatury ciała , otoczenia i przedmiotów. Mierzy temperaturę czoła  (1 sekunda) w domu lub szpitalu, u każdego, zarówno u niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

 

 

 

Podświetlany wyświetlacz - świeci się na zielono, żółto bądź czerwono w zależności od temperatury - normalna, stan podgorączkowy - gorączka

 

Pamięć 32 pomiarów

 

Termometr czołowy

 

Błyskawiczny pomiar temperatury

 

Wysoka precyzja pomiaru

 

 

Wyświetlacz podświetla się w kolorze odpowiadającym wykrytej temperaturze

 

 

 

 


  W zestawie znajdują się baterie oraz instrukcja obsługi w języku polskim

Specyfikacja techniczna:

  • Odległość pomiaru: 3~5cm
  • Czas pomiaru - 0,5 - 1 sekunda
  • Zakres pomiaru: Ciało 32.0~42.9°C / Przedmiot 0C~100°C
  • Dokładność: Ciało 0.2°C / Przedmiot 1.0°C
  • Zasilanie 2 baterie AAA, 3V
  • Automatyczne wyłączenie po 18 sekundach
  • Wymiary 83mm x 145mm x 42mm
  • Waga netto 137g

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl