Liposukcja
Liposukcja

Liposukcja — co warto wiedzieć?

Liposukcja jest jedną z operacji, o których wiele osób słyszało, ale tylko nieliczni poznali ją wystarczająco dobrze. Tymczasem warto wiedzieć, komu poleca się ten zabieg, jakie przynosi korzyści i z czym się wiąże. Dowiedz się, na czym tak naprawdę polega odsysanie tłuszczu.

 

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to nic innego jak operacja o charakterze kosmetycznym, która polega na odsysaniu tłuszczu nagromadzonego w takich miejscach jak brzuchplecyramionaudapiersipośladki czy podbródek. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu pacjenta poprzez umożliwienie mu szybkiej redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Jeżeli przytyjesz kilka kilogramów, jedyną sensowną receptą wydają się ćwiczenia fizyczne oraz dieta. Gdy jednak Twoja waga rośnie o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilogramów, trudno wyobrazić sobie wyjście z otyłości bez odsysania tłuszczu nagromadzonego w niebezpiecznie dużych ilościach.

Lekarze podkreślają, że zabieg należy przeprowadzać z umiarem. Jednorazowe pobranie kilkudziesięciu kilogramów tłuszczu jest potencjalnie szkodliwe dla organizmu i często skutkuje powikłaniami. Jednak liposukcja na mniejszą skalę, przy osiągnięciach współczesnej medycyny, pozostaje standardowym i w pełni bezpiecznym zabiegiem, który staje się coraz popularniejszy nie tylko na świecie, ale również w Polsce.

 

Jak odsysa się tłuszcz?

Gdy myślisz o odsysaniu tłuszczu, jaki widok masz przed oczami? Zastanawiasz się, jak wygląda to w praktyce? Otóż nie ma jednej techniki – wręcz przeciwnie, istnieje ich sporo i wybiera się je w zależności od potrzeb. Generalizując i maksymalnie upraszczając tę kwestię, tłuszcz zasysa się plastikową rurką, poprzez wykorzystanie specjalnego urządzenia.

Podstawowy zabieg, czyli liposukcja ssąca, zaczyna się od nacięcia skóry, następnie wpuszcza się do środka niewielką rurkę (zwaną kaniulą) i zasysa tłuszcz prostymi ruchami w przód i w tył. Bardziej zaawansowana technika wykorzystuje USG. Otóż fale ultrasonografu generują wibracje niszczące komórki tłuszczowe, dzięki czemu usunięcie ich w płynnej formie okazuje się znacznie łatwiejsze. W taki sposób pracuje się między innymi nad górnymi partiami pleców czy klatki piersiowej.

Jeszcze inną techniką jest tak zwany „body jet”, inaczej „WAL”, czyli wodna liposukcja, polegająca na wykorzystaniu wody, która modeluje usuwany tłuszcz. Co ciekawe, tłuszcz zmieszany z cieczą można ponownie wstrzyknąć, na przykład powiększając biust. Nowoczesna technologia włączyła do liposukcji również laser. W przypadku metody laserowej wiązka przenika przez skórę, dosłownie roztapiając komórki w precyzyjnie wybranym miejscu. Warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem, gdy chce się usunąć tłuszcz wyłącznie w wybranym obszarze ciała.

Pamiętaj, że zabiegi są wykonywane tak ze znieczuleniem miejscowym, jak i pod narkozą, szczególnie w bardziej skomplikowanych przypadkach.

 

Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy liposukcja jest dla Ciebie? Najpierw odpowiedzmy na pytanie, co zyskujesz dzięki odsysaniu tłuszczu:

  • odzyskujesz pewność siebie;
  • wyszczuplasz sylwetkę;
  • przywracasz ciału zdrowy wygląd;
  • likwidujesz znaczne obciążenie dla organizmu;
  • uzyskujesz szybki, widoczny efekt bez konieczności stosowania diety, ćwiczeń i środków farmakologicznych.

Liposukcję zaleca się wszystkim, którzy chorują na niebezpiecznie wysoką nadwagę, cierpią fizycznie i psychicznie z powodu zbytniego przyrostu tkanki tłuszczowej. Choroba spowodowała, że nie pamiętasz już swojej dawnej sylwetki? Zabieg odsysania przeprowadzony zgodnie z jedną z technik przyniesie Ci ulgę i otworzy nową perspektywę.

Warto pamiętać, że po zabiegu dla wygody i zdrowia należy zaopatrzyć się w specjalną bieliznę uciskową. Dzięki produktom dostępnym w naszym sklepie jest ona dostępna od ręki. Jej zadanie to ochrona obszarów ciała, na których przeprowadzono zabieg odsysania. W profesjonalnych ubraniach po liposukcji odczuwa się ulgę, komfort, a nawet efekt drobnego masażu.

 

[product id="1548, 1549, 1552, 1551, 1553, 1614, 1657, 1659, 1598"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl