Zadaj pytanie on-line

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?
Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Dlaczego szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne, zwane także szczoteczkami ultradźwiękowymi, są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie szczoteczek elektrycznych. Ich nowoczesna budowa i działanie pozwala na mycie zębów w sposób, który jest łatwiejszy jak i zarazem bardziej skuteczny. Dzięki temu nawet osoby, które nie lubią albo poświęcają mało czasu myciu zębów mają zapewnioną lepszą higienę jamy ustnej - która jest niezmiernie ważna w zapobieganiu wielu poważnym problemom stomatologicznym.

Silniczek szczoteczki Xiaomi

Zalety szczoteczek elektrycznych

Co ciekawe pierwsze próby budowy szczoteczki elektrycznej były dokonane jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym (Electro Massage Tooth Brush Company). Jednakże pierwsze prawdziwe sukcesy odniosły w latach 60.

Użytkownik musi przesuwać główkę szczoteczki z zęba na ząb, natomiast  automatyczne ruchy główki o wysokiej częstotliwości wymiatają zalegające jedzenie oraz nalot. W jednym z badań oszacowano zmniejszenie się płytki nazębnej o 11% w okresie 1-3 miesięcy oraz nawet 21% powyżej tego okresu.

Szczoteczki soniczne a zwykłe szczoteczki elektryczne

Pierwsze szczoteczki soniczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. Nazwa wynika z wysokiej częstotliwośći pracy, która technicznie jest w rejestrze słyszalnym przez człowieka (w praktyce nie są głośniejsze niż “zwykłe” szczoteczki elektryczne, a wszystkie rodzaje szczoteczek są coraz cichsze dzięki coraz wyższej precyzji budowy). Wyższa częstotliwość pracy zapewnia skuteczniejsze wymiatanie nalotu oraz resztek jedzenia za pomocą wielu, delikatnych ruchów. Zapobiega to recesji dziąseł i naruszaniu szkliwa zębów.

Szczoteczki elektryczne skuteczniej zapewniają higienę jamy ustnej i świeżość oddechu od szczoteczek tradycyjnych

 

Wbudowany czasomierz pozwala na wykształcenie odpowiednich nawyków - przecież w trakcie mycia zębów często myślimy o np. naszych bieżących sprawach, co czasami skutkuje krótszym, niż zalecany, czasem mycia.

Dla kogo są szczoteczki soniczne?

Początkowo szczoteczki projektowano z myślą o osobach, które mają problemy z ruchami manualnymi i dla których samodzielne, prawidłowe czyszczenie zębów było trudne. Zalety szczoteczek sonicznych jednakże stały się oczywiste też dla innych użytkowników. Na przykład wbudowany czasomierz pomaga dzieciom poskromić niecierpliwość.

Możliwe jest korzystanie z jednego urządzenia przez kilka osób. Wymiana główki jest bardzo łatwa i pozwala na stosowanie przez kilka osób. Można zastosować różne kolory główek dla łatwego odróżnienia właściciela. Jednakże wygodniej jest posiadać swoją osobistą szczoteczkę, którą można zabrać ze sobą w podróż.

 

Główki szczoteczki Xiaomi w różnych kolorach.

Nasze szczoteczki

W ofercie posiadamy modele wysokiej jakości szczoteczek od dwóch sprawdzonych i cenionych producentów. 

  

  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl