Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Stetoskopy są narzędziami, bez których niemożliwe jest wykonywanie podstawowych badań lekarskich. W naszej ofercie znajdziesz stetoskop medyczny pod bardzo wieloma postaciami. Dbamy o różnorodność naszego asortymentu, być miał możliwość wyboru pomiędzy poszczególnymi rodzajami tego narzędzia, które jest nieodzowne w pracy lekarza. Co to jest stetoskop? W jaki stetoskop zaopatrzysz się w naszym sklepie?

STETOSKOPY

Stetoskop lekarski – co to takiego?

Stetoskop lekarski to podstawowe narzędzie diagnostyczne używane przez lekarzy i personel medyczny. Jak działa stetoskop? Służy do auskultacji, czyli słuchania dźwięków wewnętrznych ciała pacjenta, takich jak bicie serca, szumy oddechowe czy dźwięki jelitowe. Składa się z głowicy, która zbiera dźwięki, rurki przewodzącej dźwięk do uszu użytkownika oraz oliwek, które umożliwiają izolację dźwięków zewnętrznych. Głowica ma dwie formy: jednostronną (stetoskop jednostronny) lub dwustronną (stetoskop dwustronny). Umożliwiają one auskultację o różnych częstotliwościach dźwięku.

Stetoskop jest niezbędny w codziennej praktyce medycznej. Pozwala na diagnozowanie wielu schorzeń czy chorób poprzez ocenę dźwięków ciała. Proty, precyzyjny i jeden z najbardziej uniwersalny przyrząd diagnostyczny. Dzięki stetoskopowi lekarze mogą dokonywać wstępnej oceny stanu zdrowia pacjenta, co jest kluczowe w procesie diagnozowania i monitorowania przeróżnych schorzeń.

 

Stetoskop kardiologiczny – dla profesjonalistów oraz studentów medycyny

Szukasz narzędzia, jakim jest stetoskop kardiologiczny? Zastanawiasz się, jaki stetoskop dla studenta medycyny wybrać? A może interesuje cię najlepszy stetoskop dla profesjonalisty?

W naszej ofercie stetoskopów kardiologicznych znajdziesz modele przeznaczone zarówno dla profesjonalistów tej dziedziny, jak i studentów medycyny kształcących się na kardiologów. Wśród nich wyróżnia się między innymi stetoskop kardiologiczny TM-SF 501 TECH-MED, którego podwójna głowica z dwutonowymi membranami zapewnia doskonałą akustykę. Nie powoduje dyskomfortu pacjentów za sprawą „ciepłych” obwódek. Dwukanałowy przewód akustyczny i miękkie oliwki gwarantują izolację dźwięków zewnętrznych i precyzyjny osłuch podczas badania.

 

Stetoskop - niezbędne narzędzie diagnostyczne

Modele OROMED, dostępne w wersjach Silver i BLACK EDITION, również cieszą się uznaniem wśród naszych klientów. Wszystko za sprawą wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji stetoskopów (stal nierdzewna) i możliwości odsłuchiwania tonów o różnej wysokości. Oba modele posiadają dwukanałowy przewód i zestaw miękkich oraz twardych oliwek, by łatwiej dostosować model do preferencji użytkownika oraz utrzymać akustykę na najwyższym poziomie.

Stetoskopy TECH-MED oraz modele OROMED są niezawodne i bezpieczne. Spełniają oczekiwania środowiska medycznego dzięki swojej poręcznej i efektywnej konstrukcji oraz doskonałej jakości dźwięku. Są niezastąpione w codziennej praktyce lekarskiej, zapewniając precyzję diagnoz oraz komfort pracy kardiologa.

 

Stetoskopy pediatryczne i neonatologiczne

W naszej ofercie pozostają także stetoskopy pediatryczne oraz neonatalne od TECH-MED. Jaki stetoskop wybrać?

Stetoskop pediatryczny (stetoskop różowy z naszej oferty) to specjalistyczne narzędzie diagnostyczne, dostosowane do auskultacji małych pacjentów. Jego mniejsza głowica idealnie pasuje do ciała dziecka, umożliwiając precyzyjne badania serca i płuc. Wybierz go, gdy pracujesz z pacjentami pediatrycznymi.

Stetoskop neonatologiczny to narzędzie przeznaczone do badania noworodków i niemowląt. Charakteryzuje się jeszcze mniejszą głowicą niż stetoskop pediatryczny, co zapewnia wysoką precyzję przy auskultacji najmłodszych. Idealny wybór dla specjalistów neonatologii.

W ofercie naszego sklepu pozostają także inne rodzaje stetoskopów lekarskich, w tym stetoskop internistyczny oraz stetoskop pielęgniarski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl