Artykuły
Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Pytania i odpowiedzi dotyczące ciśnienia krwi

Jaka jest korzyść z pomiarów ciśnienia krwi w domu?

Ciśnienie krwi mierzone samodzielnie w komu jest godne zaufania, gdyż pomiar jest wykonywany w stanie wypoczęcia i rozluźnienia. Lekarze przekładają dużą wagę do pomiarów wykonywanych w domu. Zaleca się mierzenie ciśnienia o tej samej porze dnia i zapisywanie wyników.

 

Dlaczego ciśnienie krwi mierzone w domu różni się od zmierzonego u lekarza?

Ciśnienie krwi zmienia się w zależności od wykonywania ćwiczeń fizycznych, temperatury otoczenia i stanów emocjonalnych. Ciśnienie mierzone przez lekarza może być wyższe niż zwykle o ok 20-30 mmHg z uwagi na elementy nerwowości. U niektórych osób różnica może dojść nawet do 50 mmHg.

 

Dlaczego ciśnienie zmierzone jest inne przy każdym pomiarze?

Ciśnienie krwi jest regulowane przez nasz system nerwowy. Zmienia się ono z każdym uderzeniem serca. Jest zależne od pory dnia, pory roku, warunków atmosferycznych. Zależy też od stanów emocjonalnych. Rośnie w czasie stresu w czasie relaksu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl