Artykuły
Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Jaka jest nasza temperatura ciała ?

Normalna temperatura ciała ludzkiego waha się pomiędzy 36 ° C a 37, 5 ° C  w zależności od pory dnia i stanu fizycznego np. miesiączki. Takie wahania temperatury są normalne.

 Gorączka pojawia się jeżeli temperatura ciała przekracza 38° C i najczęściej spowodowana jest infekcją organizmu. Oznacza to, że układ odpornościowy podejmuje walkę z chorobą. Jest to naturalna reakcja organizmu na czynniki patogenne, jednakże powinna być regularnie monitorowana.

 Jeżeli   temperatura przekroczy 39 ° C i nie spada po jednym lub dwóch dniach, należy bezzwłocznie udać się do lekarza w celu konsultacji. Gorączka najczęściej z wiązana jest z takimi objawami jak: zmęczenie, ból kończyn, dreszcze, ból głowy. W celu jak najlepszej kontroli postępu choroby należy mierzyć temperaturę  2 – 3 razy dziennie, co 4- 6 godz.  Najlepiej dokonywać pomiaru o stałych porach dnia, w celu porównywania wyników.

Termometr bezkontaktowy działający  na podczerwień pozwala dokładnie zmierzyć temperaturą ciała na odległość  bez  konieczności kontaktu z ciałem. Wystarczy skierować  sondę termometru na czoło,  żeby dokładnie określić  wysokość  temperatury w ciągu jednej sekundy. Idealnie nadaje się do pomiaru temperatury w domu, podczas snu dziecka lub w instytucjach publicznych, jak szkoły, zakłady pracy, jednostki służby zdrowia itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl