Orteza na nadgarstek wybawieniem przy urazach stawu promieniowo-nadgarstkowego

Nieszczęśliwy upadek, podczas którego podparliśmy się ręką oraz niewłaściwy sposób podnoszenia ciężarów — każda z tych sytuacji może skończyć się kontuzją lub urazem nadgarstka. Problem bardzo często dotyka narciarzy oraz snowboardzistów i objawia się silnym bólem w tej okolicy, oraz trudnościami w poruszaniu ręką. W krótkim czasie pojawia się także obrzęk. Orteza nadgarstka okaże się dobrym rozwiązaniem zarówno w sytuacji gdy dojdzie do skręcenia, zwichnięcia, jak i złamania.

 

 

Ortezy nadgarstka

W jaki sposób działa stabilizator nadgarstka?

Stabilizator na nadgarstki jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za stabilizację stawu promieniowo-nadgarstkowego, czyli nadgarstka. W ten sposób możemy zmniejszyć jego ruchomość, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka pogłębiania się urazu, redukcję bólu oraz przyspieszenie powrotu do zdrowia. Orteza na nadgarstek może być również stosowana w celach profilaktycznych, jeśli nasza codzienna aktywność naraża nas na kontuzje. Jej działanie opiera się ponadto na zwiększeniu cyrkulacji krwi, do którego dochodzi w wyniku utrzymywania wyższej temperatury w okolicy nadgarstka.

 

Usztywniacz nadgarstka w postaci ortezy, nie ogranicza ruchów w stawach śródręczno-paliczkowych i międzypaliczkowych, dzięki czemu nie musimy rezygnować z wykonywania wielu codziennych czynności. Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, a ich użytkowanie zapewnia duży komfort oraz pełne bezpieczeństwo. Anatomiczny kształt sprawia, że znakomicie dopasowują się do dłoni, co wpływa na zwiększenie skuteczności działania. Zapewniamy szeroki wybór rozmiarów, dzięki czemu każda osoba może znaleźć potrzebny model.

 

Orteza na złamany nadgarstek i nie tylko — jakie produkty są dostępne w ofercie?

Stabilizatory stawu promieniowo-nadgarstkowego mogą być stosowane przy różnych typach urazów. Dużą popularnością cieszy się orteza na nadgarstek przy cieśni, której przyczyną może być m.in. reumatoidalne zapalenie stawów lub prowadzony styl życia (długotrwałe pisanie na klawiaturze komputera, forsowna jazda na rowerze itp.). W tej sytuacji stosuje się sztywne stabilizatory, które pozwalają na mocne usztywnienie tej części ciała. Tego typu egzemplarze znajdują zastosowanie również w przypadku zwichnięcia, zapalenia ścięgien, zapalenia błony maziowej oraz po zabiegach chirurgicznych.

 

Jeśli zależy nam na profilaktyce, dobrym rozwiązaniem będzie orteza w postaci elastycznej opaski kompresyjnejOpaska kompresyjna na nadgarstek, sprawdzi się także w końcowym etapie leczenia, już po zdjęciu gipsu. W naszej ofercie dostępna jest m.in. orteza nadgarstka z ujęciem kciuka, która wpływa na zmniejszenie opuchlizny, zredukowanie bólu oraz zmniejszenie przekrwienia. Można nosić ją nawet podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

 

Czym jeszcze wyróżniają się nasze ortezy?

Oferowane przez nas stabilizatory zostały wykonane z oddychających i antybakteryjnych materiałów. Dzięki temu możliwa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza i utrzymanie higienicznego charakteru ortezy. Przed zakupem należy skonsultować się z fizjoteraputą lub ortopedą, który doradzi nam wybór konkretnego modelu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl