Orteza kostki - pomoc w trakcie urazu stawu skokowego

Staw skokowy jest szczególnie narażony na kontuzje i urazy, co wynika m.in. z jego skomplikowanej budowy. Dochodzi do nich zazwyczaj podczas uprawiania różnego rodzaju sportów, jednak czasem wystarczy niewłaściwy lub nieostrożny krok na trudnym podłożu, aby doszło do zwichnięcia. W takiej sytuacji warto zainwestować w stabilizator na kostkę, który przyspieszy powrót do zdrowia oraz skutecznie unieruchamia staw, dodatkowo go wzmacniając. Co więcej, wiele osób aktywnych fizycznie, które są szczególnie narażone na kontuzje tej części ciała, decyduje się na noszenie opaski stabilizującej w celach profilaktycznych. Orteza na staw skokowy zabezpiecza go przed zwichnięciem, skręceniem oraz zerwaniem ścięgien

 

Ortezy kostki

W jaki sposób działa orteza na staw skokowy?

Stabilizator kostki ma za zadanie usztywnić tę część ciała, w ten sposób ją stabilizując. Można porównać go do nieco lżejszego gipsu. Dzięki odciążeniu stawu może on szybciej się zregenerować i wrócić do sprawności. Orteza stawu skokowego sprawia, że kostka zostaje wzmocniona, do czego dochodzi również w wyniku zwiększenia cyrkulacji krwi. Stabilizator na kostkę wytwarza ciepło, co wpływa na przyspieszenie gojenia oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.

 

Usztywniacz na kostkę okaże się bardzo przydatny podczas urazów polegających na zwichnięciu, skręceniu oraz złamaniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go na co dzień, jeśli wiemy, że mamy skłonności do kontuzji. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju stabilizatory. Sporą popularnością cieszą się miękkie i elastyczne egzemplarze wykonane z neoprenu. Oprócz tego dostępne są wersje bezszwowe. To właśnie je wybiera się w celach profilaktycznych oraz przy delikatnych kontuzjach.

 

Orteza kostki dla osób po przebytych urazach

Osoby, które mają za sobą zwichnięcia lub złamania, mogą zdecydować się na twardy usztywniacz kostki, który umożliwia utrzymanie stopy w odpowiedniej, stabilnej pozycji i zapobiega jej obracaniu się. Materiał jest jednocześnie bardzo trwały, a przy tym wyróżnia się dobrymi właściwościami oddychającymi. Każda orteza stabilizująca staw skokowy z naszej oferty jest łatwa w założeniu i zdjęciu. Można ją także bez problemu dopasować do stopy.

 

Proponujemy również modele odpowiednie dla osób po przebytych zabiegach chirurgicznych lub ortopedycznych, którym zależy na zredukowaniu bólu oraz opuchlizny. Oferowane przez nas usztywniacze kostek wyróżniają się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu bardzo dobrze znoszą duże przeciążenia.

 

Skuteczna orteza — zadbaj o swój staw skokowy

Wybór konkretnego produktu zawsze powinien być poprzedzony konsultacją z ortopedą lub fizjoterapeutą, który pomoże dobrać odpowiedni model. Dzięki sporej liczbie rozmiarów, stabilizatory z naszej oferty można idealnie dopasować do swojej kostki, co wpływa na zwiększenie skuteczności działania. Usztywniacze są dostępne w atrakcyjnej cenie, dlatego też ich zakup nie skutkuje nadmiernym obciążeniem domowego budżetu. Korzystanie z naszych ortez wiąże się z dużym komfortem użytkowania oraz pozwala na utrzymanie pełnej higieny chorej stopy. To jedno z najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl