Orteza kolana doskonałym sposobem na leczenie kontuzji

Kontuzje w obrębie kolana zdarzają się bardzo często, zwłaszcza w przypadku aktywnych osób, uprawiających różne dyscypliny sportu. Szczególnie narażeni są biegacze, tenisiści, a także miłośnicy siatkówki, koszykówki oraz narciarstwa. Niestety staw kolanowy jest podatny na skręcenia i zwichnięcia również podczas codziennych czynności. Dolegliwości bólowe oraz ograniczenia w tym obszarze szczególnie obniżają komfort życia, praktycznie uniemożliwiając uprawianie ulubionego sportu. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu powrotu do zdrowia, warto zainwestować w stabilizator na kolano.

 

Ortezy kolana

W jaki sposób działają ortezy na kolano?

Konieczność stabilizacji kolana dotyczy nie tylko aktywnych osób, ale również seniorów, którzy zmagają się ze schorzeniami typowymi dla swojego wieku. Dzięki temu staw kolanowy, więzadła oraz mięśnie zostają odciążone, co pozwala na szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Orteza na kolano ma jednak za zadanie nie tylko stabilizować tę część ciała, ale także ją korygować. Ogranicza też ryzyko pogłębiania się kontuzji. Opisywane ortezy kolanowe być zatem stosowane w celach leczniczych, korekcyjnych, a nawet profilaktycznych. W naszej ofercie można znaleźć spory wybór stabilizatorów kolanowych, przeznaczonych dla osób zmagających się z różnymi stopniami i typami urazów.

 

Dostępny jest m.in. usztywniacz kolana w formie miękkiej i elastycznej opaski kompresyjnej. Tego typu egzemplarze są polecane osobom, którym zależy na profilaktyce lub towarzyszą im niewielkie dolegliwości. Zadaniem opasek kompresyjnych jest przede wszystkim poprawa krążenia krwi, co przyczynia się do szybszej regeneracji. Dodatkowo można liczyć na zmniejszenie obrzęku i złagodzenie stanów zapalnych. Gdy doszło już do zwichnięcia, naciągnięcia lub skręcenia, potrzebna będzie sztywna orteza kolana, którą również można znaleźć w naszym internetowym sklepie medycznym.

 

Orteza kolanowa stosowana po urazach — jakie modele są dostępne w asortymencie?

Oprócz wyżej opisanych urazów orteza kolanowa sprawdzi się także przy problemach z łąkotką, rzepką oraz po rekonstrukcji więzadeł. Co więcej, dostępne są stabilizatory na kolana potrzebne w okresie rehabilitacji pooperacyjnej oraz pourazowej. Tego typu egzemplarze są bardziej sztywne i twarde, przez co w większym stopniu stabilizują kolano. Jednocześnie wyróżniają się lekką konstrukcją, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo komfortowe. Odpowiadają ponadto za regulowanie kąta zgięcia i wyprostu, zapobiegając przedrostowi.

 

Każda orteza na staw kolanowy z naszego sklepu zapewnia łatwe i szybkie zakładanie i zdejmowanie. Ogromną zaletą jest także wysoka jakość materiału oraz jego dobre właściwości oddychające. W ofercie można znaleźć stabilizatory w różnych rozmiarach, dzięki czemu każda osoba bez problemu znajdzie odpowiedni egzemplarz. Orteza musi dobrze podtrzymywać kolano, jednocześnie nie powodując otarć. Przed zakupem konkretnego modelu, należy skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, który doradzi wybór produktu. Ważnym argumentem na rzecz zakupu takiego akcesorium jak orteza na kolano jest jego cena. W naszej ofercie można znaleźć niedrogie modele, które jednocześnie wyróżniają się wysoką jakością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl