Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Koncentratory do tlenoterapii

W ofercie sklepu MegaMedic znajdują się wysokiej jakości koncentratory tlenu, specjalnie wyselekcjonowane dla potrzeb różnych użytkowników. Proponujemy produkty medyczne, zalecane osobom mającym problem z oddychaniem. Także po lub w trakcie zakażenia wirusem Covid.

Bariera w oddychaniu może wystąpić również u osób cierpiących na bezdech senny, a także przy chorobach sercowo-naczyniowych i płucnych. Wybrane przez nas aparaty tlenowe to wysokiej jakości sprzęty do użytku domowego. Znajdują one zastosowanie także w przypadku chorób onkologicznych. Odpowiednio dobrany koncentrator tlenu ułatwia oddychanie, zwiększając tym samym komfort codziennego życia. Zapraszamy do przeglądania naszego asortymentu.

 

KONCENTRATORY TLENU

Co to jest aparat tlenowy? Jak działa?

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które dostarcza osobie chorej powietrze o zwiększonej zawartości tlenu. Często jest on porównywany do butli tlenowej, jednak niesłusznie. Charakteryzuje się wyższym stopniem bezpieczeństwa — w aparacie nie występuje ryzyko łatwopalności i eksplozji, jak w przypadku butli.

 

Najważniejszą i nadrzędną jednak różnicą jest to, że w koncentratorze dochodzi do produkcji tlenu, butla go tylko magazynuje. Aparat tlenowy pobiera powietrze z otoczenia, by wydobyć tlen dostarczany pacjentowi poprzez absorpcję azotu na sitach molekularnych. W rezultacie osoba chora otrzymuje tlen w stężeniu przekraczającym 90 procent, tzw. tlen medyczny. Taki sprzęt domowy zapewnia ogromną pomoc wszystkim osobom zmagającym się z problemami oddechowymi różnego pochodzenia. Przydatnym urządzeniem w wielu przypadkach może okazać się również pulsoksymetr, który zmierzy saturację, czyli poziom wysycenia krwi tlenem.

 

Koncentrator przenośny czy stacjonarny?

Urządzenia do tlenoterapii dostępne w ofercie sklepu należy podzielić na dwie grupy — stacjonarne oraz przenośne. Sprzęty medyczne z pierwszej kategorii wyróżniają się wysoką wydajnością, dlatego stosowane są nie tylko w domach, ale też w szpitalach. Co ważne, wyróżniają się wagą wynoszącą od 15 do nawet około 30 kg. Do tego dochodzi generowany hałas na poziomie ok. 40 dB.

 

Pomimo swoich rozmiarów zapewniają one wydajną pracę, ale przede wszystkim pomoc osobom z poważną niewydolnością oddechową. Koncentratory tlenu przenośne są mniejsze gabarytowo i cichsze. Niektóre modele na baterie można ładować za pomocą zasilacza samochodowego, co jest przydatne podczas podróży. Dzięki przenośnemu aparatowi można swobodnie wyjść na spacer, gdyż praca baterii wystarcza na kilka godzin. Ten model koncentratora polecamy jednak osobom z mniejszymi problemami z oddychaniem, bądź jako uzupełnienie leczenia koncentratorem stałym.

 

Co ważne, tego typu urządzenia mogą również tworzyć spójny zestaw, w skład którego wejdzie między innymi pulsoksymetr napalcowy. To on w szybki i prosty sposób przeanalizuje poziom tętna i nasycenie krwi tlenem. Jest więc gwarancją stałej kontroli stanu zdrowia chorego.

 

Aparaty tlenowe – dla kogo? Jak długo stosować?

Długotrwała terapia tlenowa jest wskazana u pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową. Warto korzystać z koncentratora tlenu przy takich chorobach jak: astma oskrzelowa, zwłóknienie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rak płuc, mukowiscydoza.

 

Urządzenia służące do oddychania tlenem sprawdzą się również w przypadku schorzeń związanych z sercem: nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle w klatce piersiowej, niewydolność krążenia, zwłóknienie mięśnia sercowatego, dusznica bolesna.

 

Stosując natomiast aparaty tlenowe w trakcie chorób onkologicznych, można podnieść komfort życia chorego oraz wpłynąć pozytywnie na efekty stosowanego leczenia. Warto na nie postawić też wówczas, gdy potrzebny jest dodatkowy tlen dla chorego na koronawirusa.

 

Aparat powinien być dostosowany indywidualnie do pacjenta i jego stylu życia, zgodnie z zaleceniami lekarza. Wybór urządzenia ma podstawowe znaczenie dla skuteczności leczenia i zależy od stopnia samodzielności pacjenta, zdolności do przenoszenia urządzenia, ergonomii oraz od warunków domowych. To samo tyczy się sposobu i częstotliwości jego użycia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl