Artykuły
Idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna. Dlaczego jest taka ważna?

Zachowanie idealnej pozycji w trakcie snu jest niemożliwe, jeśli nie dysponujemy profesjonalną poduszką. Korzystanie z produktów ortopedycznych to sprawa dużej wagi i dla własnego dobra, warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dziś skupimy się na tym, czy poduszka ortopedyczna rzeczywiście wpływa na jakość snu oraz czy jest ona w stanie złagodzić dolegliwości bólowe, związane z napięciem kręgosłupa szyjnego.

Odkryj funkcje, oferowane przez nowoczesne ciśnieniomierze

Myśląc o ciśnieniomierzu, wyobrażamy sobie proste urządzenie zakładane na nadgarstek lub na ramię. Nieskomplikowany wygląd nie świadczy jednak o tym, że aparat nie jest profesjonalny. Wręcz przeciwnie, modele wprowadzone do sprzedaży w ostatnich miesiącach są dowodem na to, że branża szybko się rozwija i wciąż ma wiele do zaoferowania. Poznaj funkcje, w jakie wyposażono rekomendowane ciśnieniomierze i zamów sprzęt, który pozwoli Ci kontrolować ciśnienie z wykorzystaniem nowych technologii.

Profesjonalny ciśnieniomierz, który możesz zawsze mieć przy sobie

Niektórzy muszą przeprowadzać codzienne, regularne kontrole ciśnienia krwi. Czasem potrzeba wykonania pomiaru zachodzi w sytuacji, gdy dana osoba przebywa poza domem. Co powinniśmy wtedy zrobić? W pośpiechu wracać i narażać się na niepotrzebny stres, a może szukać najbliższej przychodni lub apteki, w której będzie możliwe zmierzenie ciśnienia? Nic z tych rzeczy. Rozwiązaniem okazuje się noszenie urządzenia przy sobie: w torebce, plecaku, a nawet... w kieszeni.

Wybieramy inhalator dla dziecka. Na co musimy zwrócić uwagę?

Przy zakupie inhalatora do nebulizacji, który ma być używany przez nasze dziecko, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie wybranych parametrów. Jeśli urządzenie nie spełni określonych wymagań, należy szukać dalej. Nawet, gdy cena nebulizatora będzie zachęcająca, a jego wygląd atrakcyjny dla malucha. Dowiedz się, jakie parametry mają znaczenie przy zakupie inhalatora.

Obowiązkowe urządzenie w każdym domu: termometr bezdotykowy

Kiedy sytuacja tego nie wymaga, nikt nie myśli o stosowaniu termometru do mierzenia temperatury ciała. Gdy jednak dzieje się coś niepokojącego, natychmiast sięgamy po to urządzenie, często przeszukując całą apteczkę i... trafiając na stary termometr rtęciowy. Takich sprzętów nie powinno się trzymać w domu, szczególnie tym, gdzie mieszkają dzieci. Zamiast wycofanych z produkcji termometrów starej generacji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do szybkich pomiarów bezdotykowych.

Zabieg inhalacyjny dla każdego. Co daje i jak go przeprowadzić w domu?

Nebulizatory to niewielkie urządzenia, służące do przeprowadzania zabiegów inhalacyjnych. Z ich pomocą podaje się leki lub sól fizjologiczną, nawilżającą drogi oddechowe. Choć większość osób kojarzy nebulizację z leczeniem i profilaktyką zdrowotną dzieci, warto wiedzieć, że wykonują ją również dorośli. W jakim celu i w jaki sposób? Zapraszamy do lektury artykułu!

Twój pierwszy ciśnieniomierz. Kiedy go kupić i jaki model wybrać?

Jednym z głównych symptomów wskazujących na to, że nasze ciśnienie odbiega od normy, są nawracające bóle i zawroty głowy. Uczucie ciągłego zmęczenia czy zaburzenia snu to kolejne niepokojące objawy, wymagające przyjrzenia się im z bliska. Dobrym urządzeniem pozwalającym samodzielnie sprawdzić, czy mamy prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, jest ciśnieniomierz. Sprawdź, kto powinien mieć go w domu oraz który typ aparatu będzie najlepszy dla Ciebie.

Częste mycie rąk - dlaczego jest tak ważne?

Częste mycie rąk - dlaczego jest tak ważne

Dłonie narażone są codziennie na kontakt z bakteriami. W ciągu dnia dotykają wielu różnych przedmiotów i tym mogą przenosić wirusy, których nawet nie będziemy świadomi. Przecieranie oczu, dotykanie ust czy nosa nieumytymi rękami również naraża nas na rozwój infekcji. 

 

Choroby “brudnych rąk”

Choroba brudnych rąk wiąże się m.in. z nieodpowiednią higieną rąk. Jej objawy są zbliżone do obajw przeziębienia czy zatrucia pokarmowego. Biegunka, wymioty, gorączka- to częste oznaki. Większość z dolegliwośći nie stanowi poważnego zagrożenia dla życia, jednakże ich lekceważenie może powodować dalszy rozwój infekcji. Do choró brudnych rąk zalicza się: 

 

  • Wirusowe zapalenie wątroby typu A choroba przenoszona jest drogą pokarmową, głównie podczas jedzenia skażonych pokarmów. Wirus ten wydalany jest z kałem, brak odpowiedniej higieny po skorzystaniu z toalety ułatwia jego rozprzestrzenianie. Dotyk z drugą osobą, przygotowywanie posiłków brudnymi rękami,  to pewne w tym przypadku zakażenie. Objawami wirusowego zapalenia wątrowy typu A są: żółty odcień sóry, wysoka temperatura, biegunka. Leczenie zależy od pacjenta i jego stanu zdrowia. Prawidłowa higienia, odpowiednie odżywianie się oraz szczepionka zagwarantują odporność na tę chorobę.   
  • Wirusowe zapalenie wątroby typu E –  choroba zakaźna, dotyczy głównie krajów rozwijających się, bardzo niebezpieczna dla kobiet w ciąży.  Obecnie nie ma na nią szczepionki. 
  • Zapalenie jamy ustnej, opryszczka, afty – jej objawem są: nabrzmiałe wargi i wnętrze jamy ustnej, osad na śluzówce, nieświeży oddech. W skarjnych przypadkach chory może odczuwać swędzenie. Leczenie w tym przypadku jest proste, w aptekach bez recepty można dostać takie środki jak: aerozole, tabletki czy płyny, które pomogą zwalczyć zakażenie. 
  • Salmonella – jej objawami, podobnie jak w przypadku zapalenia wątroby, są: bóle brzucha, wysoka temperatura, nudności oraz wymioty.  Symptomy te pojawiają się od kilku do kilkudziesięciu godzin od zjedzenia zakażonego posiłku. Przyczyną salmonelii jest zjedzenie takich produktów jak: surowe jaja, mięso (szczególnie drób), mleko. Decyzje o sposobie leczenia najlepiej pozostawić lekarzowi. 
  • Czerwonka bakteryjna – występuje głównie w okresie letnim. Jej symptomami są: bóle brzucha, biegunka, wysoka temperatura, kolka. Czerwonka bakteryjna dość szybko doprowadza do odwodnienia organizmu. Jej leczenie poprzedza badanie laboratoryjne. Do badania pobiera się kał. Główną drogą leczenia bakterii jest podanie choremu antybiotuku. 

 

Kiedy należy myć ręce

Dbanie o higienę jest bardzo ważne. Jako że ręce skupiają na sobie szybko bakterie, niewodoczne dla człowieka gołym okiem, powinniśmy je myć zawsze: po skorzystaniu z toalety, po powrocie do domu, po kontakcie ze zwierzętami, przed każdym posiłkiem, gdy widzimy, że są brudne. 

 

Jak prawidłowo myć ręce

By mieć pewność, że nasze dłonie są dobrze umyte należy wykonać kilka czynnosci trwających nie mniej niż 30 sekund. Najpierw zwilżamy je wodą, następnie dodajemy sporą ilość mydła. Należy je dobrze rozprowadzić by pokryć cała powierzchnię dłoni, a następnie dokładnie umyć z zaznaczeniem grzebietów  i przestrzeni między palcami. W ostatnim etapie płuczemy ręce i wycieramy je do sucha. Wychodząc z toalety w miejscach publicznych, gdzie mieści się siedlisko największych zarazków,  starajmy się nie dotykać klamek lub innych przedmiotów czystymi rękami. 

 

Alternatywy dla tradycyjnego mycia rąk

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nasze ręce są brudne lub jesteśmy w obawie przed stycznością z bakteriami i wszelkiego rodzaju wirusami. Bywa też tak, że może wystąpić odgórne polecenie dotyczące wzmożonej higieny rąk. Nie zawsze mamy dostęp do bieżacej wody i mydła by odpowiednio wyszorować dłonie. Są jednak dobrej jakości zamienniki, które odkażą dłonie i zapewnią komfort oraz poczucie bezpieczeństwa przed ewentualnymi bakteriami. Mowa tutaj o płynach do dezynfekcji. Mają one działanie wirusobójcze oraz bakteriobójcze. Dobierając jednak płyn do dezynfekcji rąk warto pamiętać by nie podrażniał dróg oddechowych, a także był bezpieczny dla ludzi i środowiska. Dobrym wyborem będzie Hydrosept, który zawiera glicerynę. Dodatkowo jest bardzo wydajny. Najwązniejsze jednak jest to, że nie zawiera substancji zapachowych i barwiących. Jest gotowy od razu do użycia, dzięki wygodnej butelce z aplikatorem. Można go również przelewać do mniejszych buteleczek i nosić ze sobą poza domem. Ten płyn sprawdzi się również w plackówkach zdrowia. Jego użycie jest bardzo proste, wystarczy nanieść niewielką ilość na dłonie, rozetrzeć i poczekać do całkowitego odparowania. Uczucie dyskomfortu spowodowane brudnymi rękami szybko minie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl